۱۱ هزار نفر در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان سمنان بستری شدند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی اکرم در نشست خبری ظهر یکشنه خود با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در تامین اجتماعی استان سمنان، ضمن بیان اینکه سال گذشته ۱۱ هزار نفر در بیمارستان تأمین اجتماعی سمنان بستری شدند، تاکید کرد: سال گذشته یک میلیون و ۱۹۷ هزار و ۳۷۳ نسخه در مراکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی صادر شد.

وی با بیان اینه پنج هزار و ۱۲۶ نفر در طول سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان سمنان، جراحی شدند، افزود: بیش از سه میلیون و ۸۳۰ هزار قلم دارو طی سال گذشته در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان تجویز شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان سمنان با بیان اینکه در سال گذشته ۷۱۹ زایمان طبیعی و ۶۷۷ زایمان سزارین در مراکز درمانی این ارگان در سطح استان صورت گرفته است، گفت: یک هزار و ۳۰۰ نوزاد در این مراکز به دنیا آمدند.

اکرم در پاسخ به سوالی درباره بدهی های تامین اجتماعی، بیان کرد: خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته، بدهی بیمه تأمین اجتماعی به دانشگاه علوم پزشکی سمنان و شاهرود تا پایان شهریور سال گذشته به صورت یکجا پرداخت شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۷۰ درصد مردم استان سمنان تحت پوشش بیمه درمانی تامین اجتماعی هستند، ابراز داشت: در استان سمنان ۹ مرکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی وجود دارد.

مدیر تامین اجتماعی استان سمنان، با بیان اینکه این سازمان در سطح استان با با ۷۱ داروخانه و ۳۲ درمانگاه خصوصی و دانشگاهی طرف قرار داد است، گفت: بیمه های تامین اجتماعی در نزد ۴۶ پاراکلینیک، ۱۶ دندانپزشک و ۱۶۱ پزشک، پذیرفته می شود.

اکرم همچنین با اشاره به روند دیجیتالی شدن نسخه ها در تامین اجتماعی و سهولت در امور، تاکید کرد: دفترچه بیمه در مراکز درمانی تحت پوشش تأمین اجتماعی استان به صورت ۱۰۰ درصدی حذف شده و پذیرش، ویزیت پزشک، تجویز دارو و آزمایشگاه با ارائه کد ملی ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *