۱۱۰ وقف در خراسان شمالی ثبت شد

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام عظیم آسوده اظهار کرد: سال گذشته، ۶۰ مورد وقف جدید به ارزش ۳۸ میلیارد ریال و ۵۰ مورد وقف‌هایی جدید الکشف بودند که بتازگی شناسایی شدند.

آسوده افزود: موقوفات جدید الکشف موقوفاتی را شامل می‌شوند که سال‌ها پیش وقف شده اما ثبت نشده بود که سال گذشته در سامانه جامع موقوفات ثبت شد.

وی تصریح کرد: این در حالی است که در مدت مشابه سال ۹۶ تعداد ۳۷۹ وقف شامل ۷۲ وقف جدید به ارزش ۵۰ میلیارد ریال و ۳۰۷ وقف جدید الکشف در استان داشته‌ایم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی گفت: نیمی از نیات موقوفات ثبت شده در سال گذشته برای توسعه مسجد و امام زاده بوده است.

آسوده افزود: همچنین انجام امور خیریه و حوزه‌های علمیه هر کدام با ۱۰ درصد و امور قرآنی و مذهبی هر کدام با ۱۵ درصد در ردیف‌های بعدی نیات واقفان قرار داشته‌اند.

وی اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های مختلف و مشاوره‌های وقف که انجام گرفت امسال آمار وقف بر مبنای نیات روز جامعه از قبیل امور قرآنی و مذهبی و دیگر نیازمندی‌ها بیشتر شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان شمالی مطرح کرد: در سال جاری نیز تاکنون ۹ وقف جدید به ارزش ۸۰ میلیارد ریال در استان به ثبت رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *