۱۰ طرح پیشنهادی استان کرمان تصویب شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدجواد فدایی با اعلام این خبر از بهسازی محور بم -جیرفت و محور کرمان – دیهوک، تکمیل آبرسانی به شهرهای بم و بروات از سد نساء و تکمیل سایت صداوسیمای کرمان و پوشش شهرستانهای شرقی استان کرمان به عنوان تعدادی از طرح‌های مصوب نام برد.

استاندارکرمان همچنین از طرح‌های مطالعه و احداث باند دوم کهنوج – ایرانشهر، احداث پست برق ۴۰۰ کیلوولت بم و کهنوج، بازسازی ۱۵ مدرسه تخریبی در شهرستانهای ریگان، فهرج، نرماشیر، منوجان و کهنوج، تکمیل مجتمع فرهنگی در ریگان، رابر، فهرج و قلعه گنج، احداث مجتمع فرهنگی ارزوئیه، نرماشیر و فاریاب و تکمیل زیرساخت‌های گردشگری شهداد و کلوت ها نیز نام برد که در این جلسه مصوب شدند.

فدایی افزود: در این جلسه مسائل مربوط به امنیت و توسعه استان‌های عضو مورد بحث و بررسی قرار گرفت و ۱۰ طرح پیشنهادی هر استان از جمله استان کرمان تصویب شد.

در این جلسه همچنین موضوع سقف تسهیلات و یارانه سود در این استان‌ها مطرح و مقرر شد، در صورتیکه بانک‌ها در استان‌ها دستورالعمل‌های بانک مرکزی را در این خصوص اجرا نکنند، مراتب توسط استانداران به وزارت کشور گزارش شود.

صبح دوشنبه دهمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور با حضور وزیر کشور، استانداران ۹ استان عضو و سایر اعضا برگزار شد.