کمبودهای بیمارستان هریس به زودی برطرف می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جان بابایی عصر امروز سه شنبه در بازدید از بیمارستان ۶۴ تختخوابی هریس در جمع خبرنگاران گفت: بیمارستان هریس یکی از بیمارستان‌های نمونه کشور است.

وی سپس ابراز داشت: کمبودهایی از جمله دستگاه سونوگرافی، اکو قلب، آندوسکوپی، لاپاروسکوپی و معاینات چشم در بیمارستان هریس وجود دارد که به زودی رفع می‌شود.

جان بابایی با تاکید بر اینکه ۹ رشته تخصصی سرپایی در این بیمارستان فعال است، گفت: همچنین دانشگاه علوم پزشکی تبریز توانسته ۹ رشته تخصصی از جمله جراحی، زنان، اطفال و داخلی را به طور دائم در این بیمارستان فعال کند.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده جزو طرح‌های مترقی نظام سلامت است، افزود: به زودی شاهد راه اندازی نظام ارجاع الکترونیکی و پزشک خانواده در استان آذربایجان شرقی و استان‌های مجاور با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی تبریز خواهیم بود.

وی گفت: این طرح در اولویت وزارت بهداشت و درمان قرار دارد. طرح پزشک خانواده در کنار ایجاد پرونده الکترونیکی و نظام ارجاع یکی از مهمترین طرح‌های وزارت بهداشت است.

وی با اشاره به اینکه این بیمارستان روزانه بیش از ۲۰۰ بیمار را پذیرش می‌کند، گفت: بیمارستان هریس دارای بخش زایمان، اورژانس، درمانگاه تخصصی، بخش همودیالیز، آزمایشگاه، داروخانه، رادیولوژی، بخش مراقبت از نوزادان، سه اتاق عمل و پانسیون پزشکان است.

گفتنی است بیمارستان ۶۴ تختخوابی امام حسین (ع) شهرستان هریس با هزینه ۳۲۰ میلیارد ریالی در طول ۲ سال احداث و در سال ۹۶ افتتاح شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *