کشاورزان دامغانی حمایت شوند/ ضرورت تحقق شعار سال – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محمد حسینیان بعد از ظهر سه شنبه به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و در دیدار با پرسنل این سازمان به میزبانی دفتر خود با بیان اینکه امروز ضرورت دارد که کشاورز و دامداران شهرستان حمایت شوند، ابراز کرد: باید تلاش شود که این قشر آسیب نبیند چرا که همواره در زمینه تولید محصولات در خط مقدم قرار دارند و باید آنها را حمایت و تکریم کرد.

وی با بیان اینکه دولت برای رفع مشکلات دامداران و کشاورزان تلاش کند، افزود: شرایط و ظرفیت‌های موجود در حوزه بخش کشاورزی و دامی تقویت شود چرا که وجود دام و غلات از ضرورت‌های جامعه تولید محور است در نتیجه بخش کشاورزی و دامداری با همه تلاش‌ها و زحماتی که می کشند می‌بایست مورد تکریم قرار گیرند.

ضرورت بررسی مشکلات بخش کشاورزی و دامپروری

امام جمعه دامغان در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه تأمین امنیت غذایی جامعه بر عهده جهاد کشاورزی است، تاکید داشت: مشکلات این حوزه را نباید سیاسی جلوه داد بلکه بر حل آن از مجاری قانونی می‌بایست تاکید کرد چرا که معتقدیم کشاورز و دامدار ما نباید آسیب ببینند.

حسینیان ضمن بیان اینکه مشکلات کشاورزان و دامداران با استفاده از ابزارهای قانونی و با حفظ اتحاد، رسیدگی شود، گفت: نباید در مردم نارضایتی و نا امیدی ایجاد کرد لذا مسئولان باید قدردان مردم باشند چرا که این حافظان اصلی نظام در تمام عرصه‌ها حضور دارند.

وی در ادامه با انتقاد از ستاد تنظیم بازار دامغان و عدم نظارت کافی بر بازار، ادامه داد: از این ستاد انتظار است که بر بازار نظارت بیشتری داشته باشند تا مردم در خرید اقلام و مایحتاج اولیه زندگی خود تحت فشار نباشند.

وجود ۱۹ هزار هکتار باغ در دامغان

مدیر جهاد کشاورزی دامغان نیز در این دیدا ر با بیان اینکه ۱۹ هزار هکتار باغ در سطح این شهرستان وجود دارد، گفت: از این میزان ۱۷ هزار هکتار مربوط به پسته و مابقی در مناطق سردسیر سیب، زردآلو، گردو و… هستند.

سید محسن طباطبائیان با بیان اینکه در دامغان بیش از ۱۰ هزار نفر بهره بردار بخش کشاورزی فعالیت دارند که برخی از آن‌ها عضو صندوق توسعه بخش کشاورزی هستند، ابراز کرد: از محل اعتبارات ملی و استانی در سال جاری سه هزار و ۳۰۰ هکتار سامانه‌های آبیاری نوین در شهرستان ایجاد شده است.

وی گفت: تسطیح اراضی پایاب سد دامغان به میزان بیش از ۵۰۰ هکتار با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال در دو سال اخیر از مهمترین اقدامات انجام شده توسط مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بوده است.

تخصیص اعتبارات به بخش کشاورزی

رئیس دفتر نماینده مردم دامغان در مجلس نیز با بیان اینکه با پیگیری‌های صورت گرفته در سال‌جاری شاهد اقدامات و فعالیت‌های خوبی در حوزه بخش کشاورزی شهرستان هستیم، گفت: کشاورزان و دامداران از اعتبارات توسعه بخش کشاورزی و دامی بی‌نصیب نخواهند بود.

سید محمد رضا حسینی تصریح کرد: در فضای همدلی و وحدت می‌توانیم گام‌های خوبی برای رشد و توسعه دامغان در همه زمینه‌ها برداریم که می‌طلبد این همدلی بیش از گذشته تقویت شود.

هفته جهاد کشاورزی از ۲۰ تا ۲۷ خرداد بوده و شعار امسال به عنوان (جهاد کشاورزی رونق تولید و امنیت غذایی) نامگذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *