کاروان «حرم تا حرم» به آستان مقدس سید جلال الدین اشرفیه رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از ظهر یکشنبه ویژه برنامه دهه کرامت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با عنوان کاروان «حرم تا حرم» با رسیدن به حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرفیه شهرستان آستانه اشرفیه همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع) به کار خود پایان داد.

گفتنی است این ویژه برنامه به همت کانون پرورش فکری استان گیلان و همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) از آستان مقدس خواهر امام رضا (ع) در شهر رشت با اجرای فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان در شهرهای مختلف استان گیلان آغاز و امروز نیز به کار خود پایان داد.

هدف از برگزاری این ویژه برنامه تعمیق باورهای دینی اعضای کانون پرورش فکری و آشنایی کودکان و نوجوانان با مناسبت‌های اسلامی و فرهنگ رضوی اعلام شده است.

الگوبرداری کودکان و نوجوانان از سیره ائمه اطهار

امام جمعه آستانه اشرفیه در این برنامه با اشاره به اهمیت پرداختن به مسائل فرهنگی، اظهار کرد: توجه به ترویج فرهنگ قرآنی و رضوی به ویژه به کودکان و نوجوانان از اهمیت خاصی برخوردار است.

حجت‌الاسلام احمد طیبی همچنین به ویژگی‌های شخصیتی معصومین، به ویژه حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) اشاره کرد و افزود: با تبیین سیره ائمه اطهار (ع) زمینه الگوبرداری برای کودکان و نوجوانان را فراهم کنند.

لزوم مقابله با نحله های فرهنگی دشمن

در ادامه این برنامه فرماندار آستانه اشرفیه فعالیت‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پل ارتباطی بین خانواده و مدرسه عنوان و اظهار کرد: زمانی که خلاءهای فرهنگی را یافته ایم عملکرد موفقی داشته ایم.

رحیم حیدری با اشاره به اینکه خلاقیت، معنویت و الگوبرداری از شخصیت‌های برجسته در جامعه حائز اهمیت است، گفت: امروز شاهد نحله‌های فرهنگی و هجمه‌های فراوان دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.

وی با بیان اینکه یکی از حربه‌های دشمنان ایجاد فاصله میان باورهای اعتقادی و دینی مردم ایران است، افزود: باید با اجرای برنامه‌های مناسب در مقابله هجمه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.

پرورش نسلی آینده ساز اولویت کانون پرورش فکری

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان نیز در ادامه این برنامه اظهار کرد: نهادینه سازی فرهنگ رضوی در جامعه به ویژه در میان کودکان و نوجوانان را یکی از رسالت‌های کانون است.

اسفندیار ضیایی با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف از در مراکز کانون در سراسر استان گیلان، افزود: خدمت بی‌منت به جامعه هدف کودکان و نوجوانان و پرورش نسلی آینده‌ساز از اولویت‌های این نهاد فرهنگی است.

وی ادامه داد: با واگذاری مسئولیت به نسل کودک و نوجوان، افق‌های روشن‌تری در گام دوم انقلاب برای ایران اسلامی فراهم شود.