پروژه‌های اقتصادی در راستای اقتصاد مقاومتی باشد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، فتح‌الله حقیقی شامگاه شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان زنجان، از بررسی پروژه‌های دستگاه‌های مختلف در این جلسه خبر داد و با بیان اینکه همه مدیران ملزم به حضور در این جلسه هستند، افزود: با توجه به اهمیتی که پروژه‌های اقتصادی دارد، همه مدیران تا فردا فرصت دارند که پروژه‌های مهم خود را در سامانه اقتصاد مقاومتی به ثبت برسانند.

وی با بیان اینکه یکی از تأکیدات ما این است که پروژه‌ها باید هدفمند بوده و این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است، تصریح کرد: نمی‌توان هر پروژه‌ای را در سامانه اقتصاد مقاومتی ثبت کرد و باید پروژه‌های مهم و تأثیرگذار در این سامانه به ثبت برسد که برای این کار حتماً باید فکر و مطالعات اولیه در خصوص پروژه‌ای که قرار است در سامانه مربوطه به ثبت برسد، وجود داشته باشد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه یکی از تأکیدات استان به مدیران در خصوص ارائه نقشه راه بود که بنا شد هر دستگاه در قالب این نقشه راه بتواند پنج اولویت اصلی خود را ارائه دهد، ادامه داد: متأسفانه با وجود تاکیداتی که در این زمینه صورت گرفته اما باز هم شاهد این موضوع هستیم که برخی دستگاه‌ها نقشه راهی را ارائه نکرده‌اند، به همین خاطر پروژه‌های این قبیل دستگاه‌ها در سامانه ثبت نخواهد شد.

حقیقی با بیان اینکه جای تأسف دارد که مدیران برخی از دستگاه‌هایی که پروژه‌ای را تا به امروز تعریف نکرده‌اند، در این جلسه نیز حضور پیدا نمی‌کنند، اظهار کرد: رویکرد ما در زمینه ثبت پروژه‌های تأثیرگذار در سامانه اقتصاد مقاومتی در حدود ۴۰ پروژه است اما متأسفانه علی‌رغم ظرفیت‌هایی که در این بخش در استان وجود دارد، پروژه تأثیرگذار و مطلوبی در سامانه مربوطه ثبت نشده است.

وی با تاکید بر اینکه زنجان می‌تواند پایلوت اجرای بسیاری از پروژه‌ها باشد، افزود: امسال کارهای بزرگی در عرصه اقتصادی انجام خواهد شد که مهم‌ترین آن افتتاح ۶ کارخانه بزرگ در استان است که حجم سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این راستا ۲۰۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

حقیقی با یادآوری اینکه استان زنجان رتبه سوم کشوری را در حوزه تسهیل کسب و کار دارد، خاطرنشان کرد: این رتبه و جایگاه حاکی از آن است که مدیران باید پروژه‌هایی را در سامانه اقتصاد مقاومتی ثبت کنند که در قواره استان باشد و این مهم تا به امروز محقق نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *