واگذاری بخشی از سهام پروژه انتقال آب عمان به ساکنان خراسان رضوی – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌رضا رزم‌حسینی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای آب خراسان رضوی که در دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: مطالعات طرح انتقال آب دریای عمان به شرق کشور انجام شده و امیدواریم با همکاری وزارت نیرو به زودی عملیات اجرایی آن آغاز شود.

وی افزود: تلاش می کنیم در این طرح همراهی مردم را داشته باشیم و در این راستا ممکن است بخشی از سهام این پروژه به ساکنان خراسان رضوی واگذار شود.

رزم حسینی تاکید کرد: با توجه به برنامه ریزی انجام گرفته برای افزایش سطح زیرکشت و توسعه صادرات زعفران، در صورت اختصاص تسهیلات ارزی برای اجرای طرح انتقال آب از محل صندوق توسعه ملی، بازگشت سرمایه به صورت ارزی خواهد بود.

وی در ادامه اظهارکرد: طرحی نیز با همکاری دانشگاه فردوسی در حوزه تعادل در منابع و مصارف آب استان تهیه کرده ایم که مطابق با شاخص های اجرایی می توان عملکرد و تاثیر این طرح را ارزیابی کرد و برای اطلاع رسانی لازم این طرح دارای پیوست رسانه ای نیز هست.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: با اجرای این طرح مشکلی در حوزه اشتغال بخش کشاورزی ایجاد نخواهد شد و مطابق برنامه ریزی های انجام گرفته، این طرح با ایجاد تعادل در منابع و مصارف آبی، باعث حفظ اشتغال موجود و افزایش درآمد کشاورزان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *