هفته معلم یکی از ارزشمندترین مناسبت‌ها است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری شامگاه شنبه در جلسه گرامی‌داشت مقام معلم که در محل استانداری زنجان برگزار شد، با بیان اینکه آموزش و پرورش دستگاهی زیربنایی است که امر توسعه در ابعاد مختلف را پیگیری می‌کند، افزود: به همین خاطر معلمان به‌عنوان مؤثرترین نیروهای انسانی در جامعه‌پذیری دانش‌آموزان و انتقال ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب و نظام تأثیر به‌سزایی دارند.

وی با اشاره به اینکه ایام هفته معلم فرصتی است که به شکل نمادین و ویژه کارهای خوبی انجام شود، تصریح کرد: به واسطه همه این اقدامات است که مجموعه همکاران در آموزش و پرورش می‌توانند به کارهای خود دلگرمی داشته باشند و منزلت اجتماعی آن‌ها بیش از پیش شناسنده شود.

صفی یاری با یادآوری اینکه اگر برنامه‌های مربوط به هفته معلم با صلابت برگزار شود، بی‌تردید جامعه پیام خوبی در جهت تکریم این قشر عظیم و تأثیرگذار دریافت خواهد کرد، ادامه داد: بی‌شک، آموزش و پرورش خود را دستگاهی می‌داند که به‌عنوان سرباز در نظام مقدس جمهوری اسلامی و در حوزه‌های فرهنگی به‌عنوان افسران و سربازان حوزه فرهنگ در مقابله با تهاجمات فرهنگی فعالیت می‌کنند و بی‌تردید این کار یک اقدام بسیار ارزشمند و مترقی است.

صفی‌یاری با بیان اینکه هم‌اکنون سند تحول آموزش و پرورش در حال اجرا بوده و مهم‌تر از آن اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نیز رویکرد آموزش و پرورش است، اظهار کرد: متأسفانه به دلایلی که ناشی از سهل‌انگاری‌ها در واگذار کردن برخی از مسئولیت‌ها است، این پیام دریافت می‌شود که آموزش و پرورش در اولویت نظام و دولت نیست که پیام اشتباهی است و دشمنان نظام دوست دارند که این مطالب گفته شود تا انگیزه و توان همکاران در این عرصه را تحلیل کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با تاکید بر اینکه اعتقاد راسخ به این مهم داریم که امروز آن‌چنان که باید به قشر معلم به معنای واقعی کلمه اهمیت داده نشده و در مورد آن صحبت نمی‌شود، افزود: معتقدیم هفته معلم، مناسبت ارزشمندی است که ضمن تجلیل از مقام معلم، ایام شهادت آیت‌الله مطهری را به عنوان معلم بزرگ انقلاب که امام راحل فرموده بودند که آیت‌الله مطهری حاصل عمر من بود نیز گرامی می‌داریم.

صفی یاری با یادآوری اینکه هفته معلم، فرصتی برای الگوسازی معلمان نمونه مثل شهید مطهری، باهنر، رجایی و … که فضاسازی عمومی جامعه را به سمت الگوهای فکری و فرهنگی ما باز می‌کند، است، ادامه داد: از این رو باید حضور دستگاه‌های اجرایی و مدیران ارشد استان به مثابه یک پیام منظم و شبکه‌ای در استان طنین‌انداز شود؛ چرا که این حضور در کلاس درس و مدارس است که نوعی تکریم آموزش و پرورش به‌شمار می‌رود.

وی همچنین به برنامه‌های هفته معلم در استان زنجان اشاره و خاطرنشان کرد: آن چیزی که در فضاسازی مؤثر است، همکاری صدا و سیما است که این هفته را به نحوی تبلیغات کند که اثرگذاری عاطفی در ذهن مخاطبان را شکل دهد. مجموعه‌ای مثل شهرداری نیز می‌تواند تأثیر بسیار شگرفی در تبلیغات محیطی شهر داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *