«نوبندیان» تنها مرکز تجاری «دشتیاری» فاقد ایستگاه آتش نشانی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، روستای «نوبندیان» از توابع بخش «دشتیاری» شهرستان چابهار با موقعیت اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و جغرافیایی خاص خود از جمله واقع شدن در کیلومتر ۵٠ جاده ترانزیتی «راسک به چابهار» و همچنین قرار گرفتن در ورودی مرز بین المللی «ریمدان» دارای اهمیتی خاص است. در این روستا با توجه به موقعیت خاص آن به عنوان باراندازی پویا و فعال بالغ بر ١۵٠٠ کسبه فعال ثابت و سیار در صنف‌های مختلف فعایت می‌کنند.

گفتنی است، علاوه بر جمعیت ثابت در منطقه مسکونی روستای «نوبندیان»، روزانه جمعیتی بالغ بر ١٠ هزار نفر از روستاهای اطراف از بخش‌های پلان و مرکزی شهرستان چابهار و حتی شهرستان‌های همجوار از جمله قصرقند و سرباز برای عرضه محصولات کشاورزی و دامی خود به آن مراجعه می‌کنند.

از همین رو اکبر پاینده دهیار روستای «نوبندیان» در گفت و گو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: نوبندیان یکی از روستاهایی است که از حیث جمعیت شناور ورودی در سطح بخش و شهرستان است زیرا در اطراف این روستا ٧ روستای دیگر با فاصله‌های نزدیک و با جمعیتی حدود ۵ هزارنفر وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه اهالی این روستاها به صورت مستقیم و غیر مستقیم از بازار «نوبندیان» امرار معاش می‌کنند، افزود: نوبندیان رگ حیاتی منطقه «دشتیاری» و اولین مبادی ورودی مرز بین المللی ریمدان است اما حتی یک ایستگاه آتش نشانی هم ندارد.

دهیار روستای «نوبندیان» ادامه داد: در سال‌های اخیر چندین مورد آتش سوزی هم رخ داده است که متأسفانه به علت نبود ایستگاه آتش نشانی خساراتی هم برجای گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *