نشست بررسی مشکلات و توانمندسازی روستای نردین میامی برگزار شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، نشست بررسی مسائل و مشکلات نردین موسوم به جلسه بحث و بررسی برنامه توانمند سازی اجتماعی و فرهنگی این روستا، ظهر چهارشنبه با حضور معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی، فرماندار میامی و سایر مسئولان استانی و شهرستانی به میزبانی سالن جلسات دهیاری نردین در بخش کالپوش میامی برگزار شد.

برگزاری طرح ارتقای مهارت‌های اجتماعی

معاون سیاسی و امنیتی استاندار سمنان در این نشست ضمن اشاره به برگزاری طرح روستا مهد زندگی در میامی، گفت: امروز خیلی از اجزا ارتباط و علم روز در دسترس ما وجود دارد اما بعضاً نمی‌توانیم این اجزا را کنار هم بگذاریم چرا که اگر این مهارت را داشته باشیم قطعاً می‌توانیم گام به گام به سمت جلو پیش برویم.

حبیب الله خجسته پور بیان کرد: برای اینکه بتوانیم این چینش اجزای ارتباط را بهتر داشته باشیم، نیاز مند آموزش هستیم و در هر سن و شغل و تحصیلاتی که باشیم به مهارت آموزی نیازمندیم چرا که در زندگی، تحصیل و … با اجزای ارتباط آشنا می‌شویم اما مهارت چینش آنها کنار هم را نداریم در این راستا استانداری سمنان دوره‌های آموزشی را برای روستاهای بخش کالپوش در نظر گرفته که در آن تقویت خودباوری، روحیه جمعی و… در آن لحاظ شده است.

وی افزود: دفتر امور اجتماعی استانداری سمنان دوره روستا زندگی را در ۱۶ روستای میامی برگزار کرده تا در بین مردم مهارت آموزی را ترویج دهد تا این امر پایه‌ای برای کسب سایر مهارت‌های زندگی در زمینه‌های اقتصادی و اجتماعی و … شود.

نردین روستای تأثیر گذار

فرماندار میامی نیز در این نشست بیان کرد: بخش کالپوش با دارا بودن نیمی از جمعیت میامی و ۱۲ روستا دارای اهمیتی بسزا است در روستای نردین ۵۰۰ نفر به مشاغل خانگی شامل تولید لباس و دوزندگی روی آورده و در کنار مقوله کشاورزی و دامپروری از این راه ارتزاق می‌کنند.

احمد ملایری با بیان اینکه نردین با جمعیت سه هزار و ۸۰۰ نفر دارای پویایی خاصی است و همدلی خوبی نیز در این روستا وجود دارد، گفت: در بحران کالپوش که همه روستاها درگیر بودند، روستای نردین جانانه به کمک روستاهای دیگر آمد و اکیپ راهداری و برق رسانی را پشتیبانی کرد تا ادارات مذکور توانستند خدمات خود را ارائه بدهند.

وی افزود: برخی کمبودهای منطقه شامل مسائل عاطفی و فرهنگی و همچنین از هم گسیختگی در بین اعضای هر خانواده می‌شد چرا که در این روستا همه افراد خانواده به نوعی درگیر مسائل اقتصادی و کاری هستند که خوشبختانه استانداری سمنان توانست در این حوزه به خوبی ورود کند و مسائل مدیریت شود.

در این نشست مباحثی مرتبط با مسائل فرهنگی نردین از سوی دهیار و اعضای شورای اسلامی روستا نیز بیان شد.