نباید به آسانسورهایی که فاقد برند هستند اجازه نصب داده شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمد تقی زاده ظهر سه شنبه در جلسه شورای استاندارد استان تهران که با حضور انوشیروان محنی بندپی، استاندار تهران و مدیر کل استاندارد استان تهران برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: استاندارد سازی آسانسورها به خصوص در سازه‌های مسکونی اساساً نیازمند اقدامات ریشه‌ای تری است.

تقی زاده با اشاره به اینکه عمده مشکلات در استانداردسازی آسانسورها به عدم تناسب سازه‌ها با آسانسورهای نصب شده بر می‌گردد افزود: در حال حاضر استفاده از آسانسورها حتی در ساختمان‌های ۲ طبقه نیز متداول شده و در این خصوص نباید به آسانسورهایی که فاقد برند هستند اجازه نصب داده شود.

وی گفت: ارتقای کیفیت زیست اساساً یکی از موضوعات کلیدی استاندارد سازی به ویژه در آسانسورها است لذا باید ارتقای فرهنگ عمومی و آموزش شهروندی و تخصصی در خصوص استاندارد داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران بیان داشت: به نظر می‌رسد اماکن عمومی و دستگاه‌های اجرایی که بیشترین مراجعات مردمی را در آنها شاهد هستیم باید در اولویت بازرسی‌های استاندارد قرار گیرند.

تقی زاده در خصوص بخش کاهش تصادفات جاده‌ای نیز بیان داشت: در این باره نیز باید استاندارد سازی های لازم در خصوص علائم ایمنی ترافیکی نظیر گاردریل ها صورت بگیرد چرا که در تصادفات همیشه رانندگان را مقصر می‌دانیم اما واقعیت این است که استاندارد سازی علائم ایمنی نقش بسیار مهمی در کاهش تصادفات دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *