مشکل حوزه کشاورزی در میناب فروش و بازاریابی محصولات است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، پرند رایزن اسبق ایران در روسیه: عصر پنجشنبه در میز تخصصی صادرات در میناب بیان داشت: بر اساس بازدیدی که از میناب داشتیم شهرستان میناب در زمینه تولید میگو، خرما و محصولات کشاورزی از ظرفیت خوبی برخوردار است.

پرند با اشاره به اینکه تنها مشکل حوزه کشاورزی در میناب فروش و بازاریابی محصولات است افزود: در بخش صادرات تنها کاری که می‌توان کرد ایجاد یک دفتر نمایندگی درمسکو است که مشکل بازاریابی و فروش را حل خواهد کرد.

دبیر میز روسیه تصریح کرد: سالانه واردات کشور روسیه ۲۴۰ میلیارد دلار است که بیش از ۲۰۰ میلیون دلار آن وابسته به واردات میگو است.

پرند با توجه به اینکه مجوز صادرات میگو به روسیه اخذ شده است گفت: محصولات را می‌توانید به صورت عمده وارد منطقه آزاد ارمنستان کنید و در منطقه ویژه اقتصادی به فروش برسانید.

سید مصطفی ذوالقدر نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بیش از ۸۰۰ هکتار زمین برای پرورش میگو گرفته شد ما توانستیم تبدیل به ۲۰۰۰ هکتار کنیم. اما اکنون بعد گذشت یکسال زمین‌ها واگذار نشده است.

ذوالقدر با بیان اینکه ۹۹ درصد اراضی شرق استان به صورت قطره‌ای آبیاری می‌شود افزود: وزیر جهاد صادرات را ازاد کند چرا که اصل و هدف این همایش صادرات محصولات کشاوزی شهرستان میناب است.

ایرج حیدری معاون هماهنگی اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: بیشتر مسائل در سطح استان حل می‌شود اما برخی از مسائل ملی است و در کمسیون‌های مجلس و وزارت جهاد کشاورزی بررسی گردد.

وی عنوان کرد: اگر به برنامه ریزی جهاد کشاورزی توجه کنیم محصول روی دست کشاورز نخواهد ماند.

حیدری با بیان اینکه ثبات در کشاورزی کمتر در قیمت ان دیده می‌شود اذعان کرد: باید برنامه مشخصی در این حوزه ترسیم شود

معاون هماهنگی اقتصادی استانداری هرمزگان خاطر نشان کرد: در حوزه رفع موانع تولید یک پرونده نبوده که بررسی نکنیم و سعی در بر طرف نمودن مشکل ان داشته نداشته باشیم و در کارگروه رفع موانع تولید استان قطعاً مشکلات کشاورزان را بررسی خواهیم کرد.

حیدری گفت: در خصوص سد سرنی پیگر هستیم سهم ان در کشاورزی در حوزه شرب، صنعت و کشاورزی شهرستان میناب باشد.

حیدری در پایان با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی موظف است به مسائل کشاورزان بپردازد تصریح کرد: مشکلی در راستای تسهیلات به کشاورزان در استان نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *