مدیران فرهنگی سهم استان از تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن را مشخص کنند

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با میلاد حضرت ولیعصر (ع) همایش بزرگ رویش‌های قرانی انقلاب اسلامی عصر امروز با همکاری و مشارکت مؤسسات و نهادهای قرآنی آذربایجان شرقی و با حضور حافظان و قاریان و چهره‌های ممتاز بین المللی قرآن کریم در تبریز برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم در این همایش با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اقدامات زیادی در جهت مهجوریت زدایی از قرآن کریم صورت گرفته است گفت: امروز به برکت جمهوری اسلامی قرآن کریم از مهجوریت درآمده و فرهنگ قرآنی در کشور گسترش یافته است.

وی افزود: در سایه پیروزی انقلاب اسلامی قران کریم از مهجوریت درآمده، پیش از این قران فقط در شب‌های جمعه و در ارامستان ها خوانده می‌شد و در کنار جهیزیه دختران به خانه نوعروسان فرستاده می‌شد ولی اکنون شاهد هستیم فرهنگ قرانی در سایه توجهات مقام معظم رهبری افزایش پیدا کرده است.

ال هاشم با اشاره به گسترش فعالیت‌های قرانی در روستاها افزود: با تلاش‌های مدیران فرهنگی و قرآنی استان شاهد هستیم که در روستاها نیز حافظان و قاریان قرآن تربیت شده اند و این به برکت تلاش‌های شبانه روزی استادان قرآنی است.

امام جمعه تبریز با اشاره به تربیت چهره‌های درخشان قرانی ادامه داد: اکنون در سایه تلاش‌های صورت گرفته نوجوانانی در سطح کشور و حتی رقابت‌های بین المللی را می‌بینیم که از چهره‌های درخشان قرآنی هستند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری چندین بار بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قران در جامعه تاکید کرده اند اظهار داشت: با وجود صحبت‌های چندین نوبته مقام معظم رهبری در این خصوص ولی هنوز سهم آذربایجان شرقی از این تعداد مشخص نیست و باید مسؤولان و مدیران فرهنگی هرچه سهمیه استان از تربیت حافظان قرآن را مشخص کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *