فعالیت ۲۰ حوزه علمیه در استان/ تلاش برای پایه گذاری تمدن اسلامی

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل‌هاشم عصر امروز یک شنبه در مراسم عمامه گذاری طلاب آذربایجان شرقی در سالن همایش‌های مصلی اعظم امام خمینی (ره) تبریز گفت: بیش از ۳۰۰۰ نفر طلبه در آذربایجان شرقی مشغول تحصیل بوده که در سطح اول ۱۵۱۸ نفر، در سطح دوم ۵۲۸ نفر و بقیه هم در سطح‌های سوم و چهارم تحصیل می‌کنند.

وی تعداد اساتید حوزوی در استان را ۱۴۸ استاد اعلام کرد و گفت: امروز همزمان با سالروز میلاد امام زمان (عج) ۹۲ طلبه آذربایجان شرقی معمم شدند.

آل هاشم سپس گفت: این طلاب از حوزه‌های علمیه تبریز، ملکان، اهر، شبستر، تسوج و میانه بودند که لباس روحانیت بر تن کردند.

امام جمعه تبریز گفت: طلاب حوزه‌های علمیه استان در چهار مقطع سطح اول، دوم، سوم و چهارم در حال تحصیل هستند.

وی در ادامه با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران پایه گذاری تمدن اسلامی را دنبال می‌کند بر ضرورت تلاش برای پایه گذاری تمدن اسلامی تاکید کرد و گفت: حوزه علمیه بر مبنای تعالیم قرآن کریم و اهل بیت (ع) مسئولیت تعلیم، تفسیر، تبیین، تربیت، تبلیغ دین و دفاع از مبانی اسلام را به عهده دارد.

آل هاشم با اشاره به اینکه رسالت و مأموریت‌های حوزه علمیه بر مبنای رهنمودهای مقام معظم رهبری است، گفت: همه باید این حرکت ارزشمند را دنبال کنیم و طبق منویات رهبری پیش رویم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تبریک میلاد امام زمان (عج) و عید نیمه شعبان گفت: این عید بزرگ عید تلاش و امید است و باید برای ظهور آمادگی داشته باشیم و مقدمات آن را فراهم کنیم چرا که انتظار فرج انتظار برای گشایش در کار عموم بشریت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *