فعالیت‌های دینی و فرهنگی در جامعه تقویت شود

به گزارش خبرنگار مهر، امامعلی دادخواه شامگاه سه شنبه در جلسه کمیته پیشگیری از اعتیاد در محل اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان، افزود: یکی از عوامل مؤثر در آسیب‌های اجتماعی شکل گیری محافل اجتماعی است.

وی با بیان اینکه ورود به بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی با رویکرد دینی بازخورد خوبی دارد، اظهار کرد: باید پیشگیری از اعتیاد با رویکرد و مذهبی در برنامه‌ها طراحی و اجرا شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر زنجان افزود: شورای شهر زنجان نسبت به انجام و نصب بنرهای تبلیغاتی در بحث پیشگیری از اعتیاد آمادگی دارد تا با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر زنجان ابراز کرد: شهرداری زنجان نسبت به احداث گرمخانه دیگری در کنار بهشت‌زهرای شهر زنجان اقدام کرده است.

دادخواه با بیان اینکه اعتیاد و دلایل بروز این آسیب اجتماعی باید مورد تحلیل قرار گیرد و راهکارهای علمی و عملی با این بلای خانمان‌سوز در جامعه تشریح و تبیین شود، گفت: شورای شهر و شهرداری زنجان نسبت به پیشگیری از مواد مخدر برنامه‌های فرهنگی را مورد توجه قرار داده است.

وی تصریح کرد: خوشبختانه اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان از ظرفیت مبلغین در کمپ‌های ترک اعتیاد برای تقویت باورهای معنوی و دینی معتادین استفاده می‌کند که این کار و ایده اجرا شده توسط سازمان بسیار خوب است.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر زنجان تاکید کرد: شهرداری زنجان نسبت به برگزاری ورزش صبحگاهی و عصر گاهی و همچنین برگزاری همایش‌ها و جنگ‌های شادی در راستای پیشگیری از اعتیاد اقدام کرده است و در تلاش این با برگزاری این برنامه‌ها گام‌های خوبی را در بحث پیشگیری از اعتیاد بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *