علل سیل گلستان آسیب شناسی شود/ افزایش رقم اختلاس ها

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال گلستان، اظهار کرد: باید جلوی از بین رفتن پوشش گیاهی و تجاوز به حریم رودخانه ها پیش از تصرف و ساخت و ساز، گرفته شود.

وی متذکر شد: باید جلوی تصرف ها پیش از آنکه به حکم و اجرای حکم برسد گرفته شده در غیر این صورت رسیدگی به این موارد هم زمان بر و هم هزینه بر است.

دادستان عمومی و انقلاب گرگان ادامه داد: درباره سیل اخیر هم گزارش هایی از سوی گروه های مختلف ارائه شد که البته لیست کردن علل و عوامل سیل کار راحتی است.

وی اضافه کرد: اینکه گفته می شود در ۳۰ یا ۴۰ سال اخیر جنگل ها تصرف و تبدیل به اراضی کشاورزی شده، حرف درستی است اما هدف ما از آسیب شناسی، یافتن علل و عوامل مربوط به سیل اخیر است.

دادستان مرکز استان گلستان ادامه داد: اگر روند گذشته ادامه پیدا کند سیل های بعدی و بحران های دیگر را هم در استان شاهد خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه تاکید دستگاه قضایی بر آسیب شناسی این بحران و جلوگیری از وقوع مجدد آن است، افزود: همه اقدامات برای جبران خسارت ها و رفع آسیب ها باید در دستور کار قرار بگیرد.

حجت الاسلام سیدحسینی گفت: اگر علل سیل آسیب شناسی نشود مانند اختلاس ها که از سال ۱۳۷۰ هر یال رقم آن بالاتر رفته، خسارت های سیل هم افزایش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه باید روش ها و فرآیندها در مقابله با سیل در گلستان تغییر کند، تصریح کرد: مباحث مربوط به پیشگیری و پیش بینی ها، اقداماتی که باید در زمان وقوع بحران انجام می شد و همچنین اقدامات بعد از بحران و آسیب شناسی علل و عوامل این بحران در دستور کار قرار دارد.

دادستان گرگان با بیان اینکه آب‎بندان‌های ایجاد شده در کنترل سیلاب موثر هستند، افزود: آب‎بندان‎ها نیازمند لایروبی هستند و باید تعداد این آب ‎بندان ‎ها افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: مسائلی مانند آب ‎بندان‎ها و بوته‎کاری باید در دستور کار قرار بگیرد چراکه بوته‎کاری در بیابان‎زدایی اثرگذار بود و پیگیری هستیم تا این مهم تحقق یابد و بودجه‎ای برای این موضوع در استان اختصاص پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *