طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار در حال اجرا است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، برات قبادیان شامگاه چهارشنبه در آئین تجلیل از صنعتگران و معدنکاران نمونه استان مرکزی در اراک اظهار داشت: این طرح در ۷ محور با هدف پیوند بین دانشگاه و صنعت و توسعه دانش بنیان در حوزه اقتصادی در حال پیگیری است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این عصر دیگر اقتصاد مبتنی بر منابع در حال نابود شدن است و در برخی از کشورها این روش و اینگونه اقتصاد نابود شده و امروز اقتصاد مبتنی بر دانش تفکر و مغز و علوم است.

وی بیان داشت: نمایشگاهی با هدف نمایش گذاشتن دستاوردهای ساخت داخلی طی دو روز آینده در تهران برگزار می‌شود و امروز آنچه را در کشور نیاز بود و از خارج وارد می‌شد بخش عمده آن در کشور ساخته می‌شود بنابراین باید صادرات غیر نفتی توسعه پیدا کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: محور کار تأمین مالی، سرمایه گذاری، بهبود فضای کسب و کار مربوط به صنعت و معدن و تجارت، توسعه اقتصادی پایدار مبتنی بر دانش مدیریت بازار و… است.

قبادیان بیان داشت: امروز در کشور به لحاظ تعدد دانشگاه ها بیش از کشور چین دانشگاه وجود دارد یعنی از سرمایه بزرگ دانش برخورد هستیم و با استفاده از همین سرمایه‌ها توانسته ایم محصولات خام را به فرآورده های مختلف تبدیل کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: برای داشتن اقتصاد مبتنی بر تفکر مغز و دانش بنیان لازم است که پیوند دانشگاه و صنعت اتفاق افتدو اقتصاد پایدار و مبتنی بر دانش اقتصاد پایدار برنامه آینده تمام کشورهای مترقی در جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *