صنایع و معادن منابع استان سمنان برای پیش‌خرید آب دریای خزر است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگر بعدازظهر سه‌شنبه در دیدار با اعضای بنیاد مردمی همیاری و توسعه آموزش عالی شهر سمنان ضمن بیان اینکه برآورد اولیه انتقال آب دریای خزر به سمنان ۱۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان است، ابراز داشت: استان سمنان به‌منظور پیشرفت و توسعه چاره‌ای جز بهره‌مندی از منابع آبی نامتعارف ندارد که یکی از آن‌ها بهره‌مندی فلات مرکزی ایران از منابع آبی دریای خزر است.

وی بابیان اینکه تأمین اعتبار برای انتقال آب از خزر به فلات مرکزی از محل اعتبارات غیردولتی خواهد بود، افزود: پس از تصویب طرح انتقال آب در مجلس شورای اسلامی جلسات مختلفی با مسئولان کشوری به انجام رسید و در حال حاضر در حال تدوین طرح تأمین منابع مالی اجرای این طرح هستیم.

کمبود آب محدودیت استان سمنان

استاندار سمنان بابیان اینکه یکی از محدودیت‌های استان در مسیر توسعه کمبود آب و نزولات جوی است، ابراز داشت: تثبیت جمعیت استان منوط به تأمین منابع آبی جدید خواهد بود و این مهم می‌طلبد تا به‌منظور ایفای نقش اشتغال استان در سطح کشور هر چه سریع‌تر این پروژه اجرایی شود.

آشناگر بابیان اینکه صنایع، معادن و شهرک‌های صنعتی استان منابع استان برای پیش‌خرید آب انتقالی از خزر به فلات مرکزی هستند، تصریح کرد: سمنان، استانی پیکره یک واحد است و برای توسعه آن نیز باید نگاه همه‌جانبه داشته باشیم و باید کوشید تا شتاب استان به‌سوی توسعه و پیشرفت را بیشتر شود.

وی بابیان اینکه پروژه انتقال آب از خزر به فلات مرکزی متعلق به تمام استان است، افزود: همان‌گونه که در تفاهم‌نامه نیز ذکرشده است، تک‌تک شهرستان‌های استان از آن بهره‌مند می‌شوند.

افتتاح پروژه به شرط تکمیل ۱۰۰ درصد

استاندار سمنان بابیان اینکه یکی از نقاط قوت استان سمنان وجود شوراهای توسعه و بنیادهای مردمی است که در شهرستان‌های مختلف استان فعالیت دارند، ابراز داشت: فعالیت شوراهای مردمی در سطح استان نشان‌دهنده دغدغه و علاقه‌مندی مردم استان به توسعه و پیشرفت استان است که می‌تواند به‌عنوان محرک خوبی برای مدیران استان در کار و تلاش بیشتر باشد

آشناگر بابیان اینکه شورای شهر و شهرداری سمنان باید برای زیباسازی فضای کلی و اصلاح مبلمان شهری تلاش بیشتری کنند، افزود: مسئولان و مدیران استان توجه داشته باشند که من‌بعد تا پروژه‌ای به‌صورت ۱۰۰ درصد تکمیل‌نشده باشد، حق افتتاح آن را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *