شهرداری همدان بسته پیگیری سختی کار پاکبانان را به شورا ارائه دهد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر کاووسی امید ظهر شنبه در جلسه کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای شهر همدان که با حضور نمایندگانی از اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کارگران، پیمانکاران و مدیران خدمات شهری و مالی شهرداری برگزار شد، افزود: پاکبانان از نیروهای زحمتکش شهرداری هستند که از ساعات اولیه صبح در گرما و سرما به شهروندان خدمات ارائه می‌دهند.

کاوسی امید اضافه کرد: یک پاکبان جدا از زحمت فراوان در رفت و روب و جمع کردن زباله‌های شهری در فصل‌های مختلف سال از زمستان گرفته تا تابستان و تحمل سرما و گرمای سال با خطرات جسمی زیادی مواجه است که در صورت غفلت از آن دچار بیماری‌های خطرناکی خواهد شد.

وی گفت: بر همین اساس باید طبق قانون، سختی کار برای این زحمت کشان لحاظ شده و از مبادی قانونی موضوع پیگیری شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر همدان تاکید کرد: شهرداری همدان باید تا پایان تیرماه سال جاری بسته پیشنهادی برای پیگیری موضوع سختی کار پاکبانان را به شورای شهر ارائه دهد.

این عضو شورای شهر همدان بر تشکیل جلسه‌ای با حضور مدیر کل تأمین اجتماعی کار و رفاه و بهداشت و درمان با مدیریت شهری تاکید کرد و اظهار داشت: در این جلسه باید ضمن بررسی موارد، راهکاری برای رفع مشکل پاکبانان در حوزه سختی کار ارائه شود

رئیس کمیسیون برنامه بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان گفت: طبق قانون کار باید پاکبانانی جزو مشاغل سخت و زیان آور لحاظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *