شبکه مرکزی اطلاع رسانی زنجان بدون نگاه جناحی ایجاد شود

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مسعود صفی یاری شامگاه یکشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان زنجان در محل استانداری افزود: رسانه‌ها بخش ویژه‌ای برای مطالبه گری مردم و پاسخگویی مدیران در نظر گرفته و علاوه بر مسائل سیاسی، مسائل اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی نیز در این شورا بررسی شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به انسجام و وحدت رسانه و جریان سازی توسط رسانه‌های استان، ادامه داد: رسانه‌های استان زنجان با وجود عملکرد خوب در زمینه اطلاع رسانی، فاقد وحدت و انسجام در جریان سازی هستند.

صفی یاری گفت: برای حل این موضوع می‌توانیم یک شبکه مرکزی اطلاع رسانی ایجاد کنیم تا بدون مباحث سیاسی وارد این موضوع شده و نگاه نظام‌مندی در این حوزه داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با انتقاد از نبود شبکه مرکزی اطلاع رسانی در این استان، تاکید کرد: باید شبکه مرکزی اطلاع رسانی بدون نگاه گزینشی و جناحی در استان زنجان ایجاد شود.

صفی یاری با بیان اینکه با وجود ۴۰ سال فعالیت نظام نتوانسته‌ایم که دستاوردهای نظام را به خوبی اطلاع‌رسانی کنیم، تأکید کرد: رسانه‌ها ظرفیت ارزشمند و مهمی در زمینه بیان دستاوردهای نظام در حوزه‌های مختلف هستند که باید از این ظرفیت مهم در مسیر درست و تأثیرگذار استفاده شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان لزوم فعال شدن جبهه رسانه‌ای انقلاب را مورد تأکید قرارداد و گفت: بحث مطالبه‌گری مردم و پاسخگویی مسئولان نیز باید در رسانه به شکل فراگیرتری وجود داشته باشد و باید رویکردها فراتر از مباحث سیاسی باشد و به موضوعات فرهنگی و اجتماعی منتج شود.

صفی یاری با بیان اینکه با آسیب شناسی می‌توان سطح رسانه‌ها را ارتقا و به روز کرد، گفت: بخشی از عرصه رسانه، جناحی است اما نگاه در این شورا جامع بوده و هدف، بیان دستاوردهای نظام به ویژه با عمل به بیانیه گام دوم انقلاب است.

وی ادامه داد: برای اینکه جبهه رسانه‌ای انقلاب را در فضای غنی ببینیم باید برای توانمندسازی اصحاب رسانه برنامه داشته باشیم.

مدیرکل روابط عمومی، تشریفات و امور بین الملل استانداری زنجان نیز در این جلسه با اشاره فعالیت‌های شورای اطلاع رسانی استان زنجان در طی سال‌های گذشته، گفت: این شورا به دنبال اطلاع رسانی دقیق، صحیح و به موقع است تا توطئه‌های دشمن را خنثی کند.

غلامرضا الهی سرشت افزود: دستورالعمل جدید شورای اطلاع رسانی استان‌ها اواخر اسفند ۹۷ از سوی وزارت کشور ابلاغ شده و این شورا به عنوان عالی‌ترین مقام تصمیم گیری در حوزه اطلاع رسانی استان است.

وی با بیان اینکه شورا ۳ نقش مهم سیاست گذاری در امور رسانه و مطبوعات، هماهنگی بین رسانه‌ها و نظارت بر فعالیت‌های رسانه‌ای را بر عهده دارد، ادامه داد: اولویت برنامه‌های شورا در راستای ایجاد همبستگی اجتماعی و همدلی بین مردم و مسئولان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *