شبکه تبلیغی دینی در زمینه پیشگیری از اعتیاد فعالیت می کند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الا سلام ولی‌الله مصائبی شامگاه سه شنبه در جلسه کمیته پیشگیری از مواد مخدر در محل اداره کل سازمان تبلیغات اسلامی استان زنجان، افزود: مبلغین و نهادهای فرهنگی نسبت بحث کاهش آسیب‌ها در استان برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

وی بابیان اینکه استکبار جهانی طی ۴۰ سال گذشته با حربه‌های مختلف در تلاش برای ضربه زدن به جامعه ایران بوده است، یادآور شد: مواد مخدر و رواج آن در جامعه ایران بخصوص در بین قشر جوان کشور از توطئه‌های دشمنان در راستای ضربه زدن به جامعه اسلامی ایران بوده است.

مصائبی با بیان اینکه متأسفانه دشمن از غفلت مسئولین در دهه دوم انقلاب استفاده کرد و دانش آموزان و دانشجویان مورد هجمه قرار گرفتند، افزود: رواج اعتیاد در بین نسل جوان کشور نقشه شومی بود که دشمنان برای تضعیف و به خطر انداختن آینده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران طراحی کرد.

معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه پیشگیری از اعتیاد باید به جد موردتوجه قرار گیرد، گفت: شبکه تبلیغی اداره کل تبلیغات اسلامی، در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد فعالیت‌های گسترده‌ای را با رویکرد دینی و مذهبی طراحی و اجرا کرده است.

مصائبی با بیان اینکه طلاق و آسیب‌های اجتماعی ناشی از بروز طلاق از نتایج رواج مواد مخدر در بین جامعه نسل جوان کشور است، افزود: در دهه‌های گذشته مصرف مواد مخدر به‌صورت سنتی بود ولی امروز مصرف مواد مخدر به سمت مواد مخدر صنعتی گرایش پیدا کرده است و جوانان را مورد هدف قرار داده است.

فعالیت ۷۳ روحانی مستقر در روستاها در بحث پیگیری از اعتیاد

وی با اشاره به اینکه اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در حوزه شبکه تبلیغی و پیشگیری از اعتیاد از ظرفیت مبلغین مستقر در روستاها استفاده می‌کند، گفت: ۷۳ روحانی و مبلغ مستقر در روستاهای استان زنجان در طول سال برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد را در مساجد برای مردم برگزار می‌کنند.

معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان بابیان اینکه طی سال گذشته در هرماه دو برنامه توسط مبلغین تبلیغات اسلامی استان زنجان در زمینه پیشگیری از اعتیاد انجام شد، گفت: طی سال گذشته هزار و ۷۵۲ ویژه برنامه توسط مبلغین اجرا شد.

مصائبی بابیان اینکه در بحث محتوایی هم تبلیغات اسلامی استان زنجان اقدامات خوبی را انجام داده است، افزود: تهیه و توزیع «کتاب اعتیاد و خود درمانی» و نرم‌افزار به تعداد هزار مورد در حوزه پیشگیری از اعتیاد در بین جامعه هدف توزیع‌شده است.

وی تأکید کرد: برگزاری ویژه‌برنامه پیشگیری از اعتیاد در تشکل‌های مذهبی و هیئت‌های مذهبی از برنامه‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان است.

سبک زندگی اسلامی مورد تاکید بیانیه گام دوم انقلاب است

مصائبی ابراز کرد: طی سال گذشته ۲ هزار بروشور برای جامعه هدف با رویکرد دینی و مذهبی توسط سازمان تبلیغات اسلامی توزیع‌شده است.

وی به ضرورت تقویت گفتمان‌های دینی در سطح مدارس اشاره کرد و با تاکید بر اینکه آموزش‌وپرورش استان زنجان باید همکاری لازم را با اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در زمینه اجرای گفتمان‌های دینی داشته باشد، گفت: متأسفانه برگزاری گفتمان‌های دینی در مدارس ناحیه ۲ زنجان و یکی از شهرستان‌های استان مطلوب نیست.

معاون فرهنگی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در ادامه با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شده نقشه راهی برای تمام مجموعه‌ها است.

مصائبی بابیان اینکه ۲ عنصر سبک زندگی اسلامی و تحکیم بنیان خانواده در این بیانیه مورد تأکید است، گفت: راه‌اندازی پویش مداخله مشاوره‌ای، توانمندسازی و پویش عمومی برای تحریک احساسات جهت پیشگیری از اعتیاد موردتوجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *