سال گذشته ۵۰ نمایشگاه عرضه صنایع دستی در استان مرکزی برپا شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا ایزدی اظهار داشت: سال ۹۷ سه بازارچه دائمی صنایع دستی در شهرستان‌های شازند، خمین و شهر قورچی‌باشی افتتاح شد و تاکنون ۹ بازارچه در سطح استان افتتاح شده و ۳ بازارچه دیگر در برنامه‌های آتی قرار دارد. هر بازارچه دارای ۱۰ کارگاه بوده و اشتغالی بالغ بر ۹۰ نفر را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه تعداد ۷۳۴ فقره پروانه تولید انفرادی، ۵ پروانه تولید کارگاهی و ۴۹۴ فقره کارت شناسایی در سال ۹۷ صادر شده، بیان کرد: در سال گذشته تعداد ۱۶۹ فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شده و ۱۵۸ نفر در حوزه روستایی صنایع دستی اشتغالزایی شده است، در سال ۱۳۹۷ به ۷۴۰ نفر از صنعتگران صنایع دستی بالغ بر ۱۷ هزار و ۲۵۰ میلیون ریال تسهیلات اعطا شده است.

ایزدی نظارت و ساماندهی کارگاه‌های صنایع دستی را از فعالیت‌های دیگر این اداره کل در سال ۹۷ دانست و افزود: از ۴۵ کارگاه صنایع دستی استان بازدید به عمل آمد و به کارگاه‌هایی که طبق شرایط و ضوابط امتیاز لازم را کسب کرده باشند، گواهی کیفیت کارگاه داده خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی اظهار کرد: آموزش بیش از ۸۳۰ نفر در حوزه صنایع دستی، آموزش ۸۰ نفر از شاغلین صنایع دستی، تجهیز کارگاه‌های صنایع دستی در شهرستان خمین و ساوه، تکمیل سه پرونده درجه هنری هنرمندان، تکمیل ۲ پرونده جهت ثبت ملی میراث ناملموس، باز زنده‌سازی رشته سفال در روستای برجک، برگزاری بیش از ۵۰ نمایشگاه موقت در سطح استان، بهره‌مندی ۲۳۰ نفر از هنرمندان صنایع‌دستی از بیمه روستاییان و عشایر و … از اقدامات دیگر اداره کل در سال ۹۷ بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *