زندانیان بر اساس آموزه‌های دینی به جامعه بازگردانده شوند

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سیدمحمد سعیدی بعد از ظهر یکشنبه در دیدار شورای معاونان اداره کل زندان‌ها و اعضای ستاد دیه استان قم که در حرم حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان اینکه شیطان خواهان تبدیل زندانیان به انسان‌های شرور است، افزود: زندانیان باید بر اساس آموزه‌های دینی به جامعه بازگردانده شده تا بتوانند به افرادی مفید در جامعه تبدیل شوند.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی در حرم حضرت معصومه(س) برای زندانیان افزود: تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا شاهد بازگشت مفید زندانیان به جامعه باشیم.

امام جمعه قم بیان کرد: در کلام اهل‌بیت(ع) آمده است که فرد زندانی نباید به کلی از مردم جدا شود بلکه باید در جامعه حضور داشته باشد.

وی گفت: فرد زندانی دارای اشکالات و خطاهای بسیاری است و با جرم خود از جامعه جدا شده است اما نباید ارتباط فرد با جامعه به کلی بریده شود زیرا خطرات بیشتری را به همراه دارد.

آیت الله سعیدی با اشاره به لزوم تلاش برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد، افزود: برای آزادی زندانیان غیر عمد باید خیرین و طلبکاران و همچنین نهادهای مختلف اقدامات لازم را انجام دهند تا بتوان به نتیجه مطلوب دست یافت.

وی شهر قم را الگویی برای دیگر مناطق کشور دانست و افزود: در این شهر باید سعی شود تا در حدی که از نظر امنیتی مشکلی را ایجاد نمی‌کند ارتباط فرد زندانی با جامعه حفظ شود.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) اجرای احکام اسلام را موجب افزایش نعمت و برکت دانست و افزود: با انجام احکام اسلامی علاوه بر افزایش نعمت به اهل بیت(س) نیز نزدیک‌تر می‌شویم.