رویش های انقلاب نویدبخش تمدن نوین اسلامی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصرشکریان امیری پیش از ظهر یکشنبه در نشست هم اندیشی بررسی راه های کاهش آسیب های اجتماعی که با حضور روحانیون مستقراستان، مدیران فرهنگی سکونتگاه های غیر رسمی، دبیران و مسئولان طرح اوقات فراغت و گروه های فرهنگی تبلیغی در مجتمع کوثر برگزار شد ضمن اهمیت هم افزایی همه دستگاه های اجرایی و فرهنگی، اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی مستلزم مشارکت و توجه عموم جامعه است و این فعالیت ها باید در جهت اثرگذاری بر جامعه هدف برنامه ریزی و تدوین شود.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت فعالیت های فرهنگی و تبلیغی در این برهه از زمان، افزود: دشمنان و مستکبران عالم به توانایی و توانمندی های جمهوری اسلامی کاملاً آگاهند و درصدد هستند با روش های مختلف در اذهان و افکارعمومی نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند ولی با تدابیر رهبری معظم انقلاب و رزمندگان غیور و عناصر مومن و انقلابی در کشور تمام نقشه آنان نقش بر آب شد و روز به روز بر اقتدار جمهوری اسلامی افزوده می شود و در واقعه توقیف کشتی انگلیس خبیث هم این اقتدار به رخ جهانیان کشیده شد.

حجت الاسلام ناصرشکریان امیری باتقدیر از رزمندگان غیور ایران اسلامی در آب های خلیج فارس و مرزهای آّی و خاکی کشور، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در مسئله امنیت خود با هیچ کشوری تعارف ندارد و این امنیت را مدیون خون شهداء و جانفشانی رزمندگان ایران اسلامی هستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بیانات رهبری معظم انقلاب در خصوص اهمیت کار فرهنگی حق در مقابل کار فرهنگی باطل، خاطر نشان کرد: امروز در کشور مشکلات زیادی وجود دارد ولی این مشکلات با باور ما می توانیم و همت مضاعف و تلاش مضاعف حل شدنی نیست و نباید وجود این مشکلات ما را از مسیر حق خارج یا منحرف کند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با تاکید بر حفظ هویت اسلامی و ایرانی جامعه اسلامی، بیان کرد: مازندران دیار علویان است و مازندرانی ها اسلام را با ولایت پذیرفتند و ولایت اصل اساسی حکومت علوی است و برخی ناهنجاری ها در سواحل و مناطق گردشگری و توریستی استان در شان جامعه اسلامی نیست.

حجت الاسلام ناصرشکریان در بخش دیگری از سخنان خود به رویش های انقلاب اسلامی در چهل سال عمر بابرکت این نظام اشاره و اظهار داشت: پیاده روی اربعین، برگزاری مراسم معنوی اعتکاف و برگزاری محافل مذهبی و قرآنی جزو رویش های انقلاب اسلامی است و این رویش ها مسئولیت ما را در جمهوری اسلامی سنگین تر می کند و همه وظیفه داریم برای حفظ ارزش های اسلامی و انقلابی مجاهدت کنیم.

استاد حوزه های علمیه و دانشگاه های مازندران در پایان سخنان خود فعالیت های فرهنگی و تبلیغی به ویژه فعالیت فرهنگی در حوزه دین را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: این فعالیت ها را نمی شود با مادیات ارزش گذاری کرد و باید این فعالیت ها را در راستای تحقق در جهت تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت دانست و آن را زمینه ساز این امر مهم دانست.

در ادامه این جلسه حسینی عالمی دادستان مرکز استان با تقدیر از فعالیت های صورت گرفته وجود آسیب های اجتماعی را ناشی از مشکلات فرهنگی و عدم فرهنگ سازی دانست و یادآور شد: مبلغین در این برهه از زمان مسئولیت سنگینی برعهده دارند و تربیت فرهنگی جامعه مسئولیت بسیار خطیری است.

دادستان عمومی استان در بخش دیگری از سخنان خود به روش و سیره نبی مکرم اسلام (ص) و اهل بیت (ع) اشاره و بیان داشت: مهربانی و تواضع مولفه مهم در حوزه تبلیغ است و شیوه رسول خدا (ص) و اهل بیت (ع) بود و این شیوه امروز می تواند الگوی علمی و عملی همه مبلغین باشد و ورود مبلغین به فضای مجازی و رسانه های دیداری و شنیداری و ارتباط جمعی باید توام با شناخت دقیق و آگاهانه باشد و از این ابزار در راستای تبلیغ دین باید بهره گیری کرد.