دکتر «حسین مهرداد» چهره برجسته و از مفاخر لرستان تجلیل شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، همایش سراسری تجلیل از دکتر «حسین مهرداد» شامگاه یکشنبه در سالن شهید آوینی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم آباد و با حضور پرشور مردم، اساتید دانشگاه‌ها، پژوهشگران، معلمان و مسئولان استان برگزار شد.

این همایش از سوی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی لرستان و با مشارکت دانشگاه‌های استان و دستگاه‌های فرهنگی ذی ربط برگزار شد.

دکتر حسین مهرداد بیش از ۵۰ سال از عمر خود را صرف مجاهدت علمی در حوزه تعلیم و تربیت کرده و در این راه توانسته است شاگردان بسیاری را تربیت کند.

این چهره برجسته حوزه آموزش و پژوهش، عضو هیئت علمی دانشگاه بوده و در ادوار مختلف نیز مسئولیت‌های متعددی را در حوزه تعلیم و تربیت به عهده داشته است؛ چاپ کتاب و مقالات متعدد در حیطه تعلیم و تربیت، مدیریت آموزشی و… از جمله سوابق علمی دکتر حسین مهرداد است.

نکوداشت مفاخر علمی به تولید سرمایه اجتماعی منجر خواهد شد

قاسم ولیزاده سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در این مراسم با اشاره به اینکه مفاخر و مشاهیر بی تردید نقش اساسی و مؤثری در معرفی فرهنگ هر جامعه دارند، اظهار داشت: اگر امروز از مشکلات فرهنگی جامعه گلایه داریم قاعدتاً مفاخر می‌توانند برای رسیدن به یک جامعه خوب، راهگشا باشند.

وی با بیان اینکه نکوداشت مفاخر علمی به تولید سرمایه اجتماعی منجر خواهد شد، تصریح کرد: سرمایه اجتماعی از اساسی‌ترین ثروت‌های یک جامعه است.

دکتر حسین مهرداد شخصیتی نافذ، محبوب و با اعتبار اجتماعی بالاست سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با تاکید بر اینکه دکتر مهرداد یکی از مفاخر بزرگ استان است، افزود: کسانی که پای درس استاد مهرداد بوده‌اند می‌دانند ایشان عشق و علاقه به تعلیم و تربیت دارند و از این علاقه ایشان در طی این سال‌ها ذره‌ای کاسته نشده است.

ولیزاده با اشاره به اینکه دکتر مهرداد شخصیتی نافذ، محبوب و با اعتبار اجتماعی بالاست، ادامه داد: دکتر حسین مهرداد خود به تنهایی یک سرمایه اجتماعی بزرگ است؛ فردی دلسوز، مردمی، صبور و صادق هستند، در حیطه کاری شخصیتی دارای شناخت عمیق و با احساس مسئولیت و خلاقیت هستند.

ارسال ۲۱ مقاله به همایش و تهیه کتاب سپاس نامه استاد مهرداد

سیامک موسوی دبیر همایش تجلیل از دکتر حسین مهرداد نیز در سخنانی با اشاره به اینکه انجمن آثار و مفاخر فرهنگی لرستان دو دوره است که در لرستان برپاست و استاندار لرستان در رأس این انجمن هستند، اظهار داشت: این انجمن تصمیم گرفت همایشی را برای تجلیل از چهره برجسته استان دکتر حسین مهرداد برگزار کند.

وی با بیان اینکه پس از تصمیم گیری در این رابطه فراخوان دادیم به اساتید و پژوهشگران و مقالاتی از سوی اساتید به همایش ارسال شد، تصریح کرد: ‬ ۲۱ مقاله از سوی اساتید از استان‌های تهران، فارس، لرستان، اصفهان و کرمانشاه به دست ما رسید.

دبیر همایش سراسری تجلیل از دکتر حسین مهرداد یادآور شد: مقالات علمی پژوهشی فرستاده‌اند که کتاب سپاس نامه استاد مهرداد بر اساس آن شکل گرفت و امروز رونمایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *