دستگیری کلاهبردار ۶۰ میلیاردی با بیش از ۱۶۵ نفر شاکی در هرمزگان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار عزیزاله ملکی گفت: در پی وصول چندین فقره پرونده از دادسرای شهرستان بندر عباس مبنی بر کلاهبرداری از شهروندان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی استان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی و بهره گیری از شیوه های پلیسی، متهم به هویت (غ-پ) بومی بندرعباس، که مدیر عامل تعاونی مسکن یکی از شرکت های بندر عباس می باشد را شناسایی کردند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم با سوء استفاده از موقعیت خود اقدام به ثبت نام از شهروندان تحت عنوان مسکن مهر نموده و با جعل و فریب مردم و قراردادن یکدستگاه پوز دردفترکار خود تعداد کثیری مسکن که وجود خارجی نداشته را به مردم پیش فروش کرده است.

فرمانده انتظامی هرمزگان با بیان اینکه متهم با جعل اسناد و امضاء نسبت به اخذ تسهیلات بانکی بنام چندین نفراز شهروندان نیز اقدام کرده بود، اظهار داشت: با توجه به اینکه متهم پس از دریافت وجوهات از بندر عباس متواری شده بود ماموران با اقدامات پلیسی محل اختفای نامبرده را در شهرستان تهران شناسائی و با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کردند.

سردار ملکی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۶۵ نفر از شاکیان این پرونده شناسائی شده اند، خاطر نشان کرد: متهم پس از انجام بازجویی اولیه و با توجه به مستندات موجود لب به اعتراف گشوده و با دستور قضائی با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.

فرمانده انتظامی هرمزگان در پایان ارزش ریالی کلاهبرداری از مالباختگان توسط متهم را حدود ۶۰ میلیارد ریال عنوان و خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیسی جهت شناسایی دیگر مالباختگان ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *