دانشگاه ها مدرک گرایی را کنار بگذارند/ توجه اساتید به مهارت آموزی

به گزارش خبرنگار مهر، سید حمایت میرزاده بعد از ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت مقام معلم و تجلیل از مدرسان برگزیده در تبریز گفت: مهارت مهم‌تر از مدرک است و نباید مدرک گرایی در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد اما متأسفانه هم اکنون دانشگاه‌ها بیشتر به دنبال واگذاری مدرک به دانشجو هستند.

وی ادامه داد: انتظار داریم این روند، حداقل در دانشگاه علمی کاربردی پایان گیرد که این امر مخصوصاً باید در پذیرش اساتید مورد توجه قرار گیرد و اساتید این دانشگاه، افرادی با مهارت‌های بسیار بالا باشند.

میرزاده با اشاره‌ای به شعار سال نیز گفت: در راستای تولید، این دانشگاه باید وظایف خود را به درستی انجام داده و دانشجویان خود را در راستای تحقق این شعار تربیت کند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظام آموزشی ما تئوری بوده و دانش آموز و دانشجو را سرگردان تحویل جامعه می‌دهد چرا که مهارت لازم به وی داده نشده و همگی درگیر یاد گرفتن یکسری فرمول‌ها و مسائل نظری هستند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به نیازهای روز در طراحی مباحث پژوهشی در دانشگاه‌ها گفت: متأسفانه این امر در بسیاری از دانشگاه‌ها به خوبی پیگیری نمی‌شود اما دانشگاه علمی و کاربردی توانسته این امر را اجرایی کند.

میرزاده ادامه داد: این دانشگاه با پژوهش‌های خود، مشکلات کشور را شناسایی کرده و راهکار آن را با انجام پژوهش‌هایی در اختیار دستگاه‌های اجرایی می‌گذارد که این امر در تمامی دانشگاه‌ها باید عملی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *