دانشگاه ها مدرک گرایی را کنار بگذارند/ توجه اساتید به مهارت آموزی

به گزارش خبرنگار مهر، سید حمایت میرزاده بعد از ظهر دوشنبه در مراسم گرامیداشت مقام معلم و تجلیل از مدرسان برگزیده در تبریز گفت: مهارت مهم‌تر از مدرک است و نباید مدرک گرایی در دانشگاه‌ها مورد توجه قرار گیرد اما متأسفانه هم اکنون دانشگاه‌ها بیشتر به دنبال واگذاری مدرک به دانشجو هستند.

وی ادامه داد: انتظار داریم این روند، حداقل در دانشگاه علمی کاربردی پایان گیرد که این امر مخصوصاً باید در پذیرش اساتید مورد توجه قرار گیرد و اساتید این دانشگاه، افرادی با مهارت‌های بسیار بالا باشند.

میرزاده با اشاره‌ای به شعار سال نیز گفت: در راستای تولید، این دانشگاه باید وظایف خود را به درستی انجام داده و دانشجویان خود را در راستای تحقق این شعار تربیت کند.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظام آموزشی ما تئوری بوده و دانش آموز و دانشجو را سرگردان تحویل جامعه می‌دهد چرا که مهارت لازم به وی داده نشده و همگی درگیر یاد گرفتن یکسری فرمول‌ها و مسائل نظری هستند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به نیازهای روز در طراحی مباحث پژوهشی در دانشگاه‌ها گفت: متأسفانه این امر در بسیاری از دانشگاه‌ها به خوبی پیگیری نمی‌شود اما دانشگاه علمی و کاربردی توانسته این امر را اجرایی کند.

میرزاده ادامه داد: این دانشگاه با پژوهش‌های خود، مشکلات کشور را شناسایی کرده و راهکار آن را با انجام پژوهش‌هایی در اختیار دستگاه‌های اجرایی می‌گذارد که این امر در تمامی دانشگاه‌ها باید عملی شود.