خانواده‌های شهیدان در خط مقدم دفاع از انقلاب و ولایت هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله علی خاتمی شامگاه شنبه در آئین یادواره ۴۷ شهید روستای خوئین در شهرستان ایجرود به ایثار شهیدان درراه اسلام و انقلاب اشاره کرد و افزود: رزمندگان برای دفاع از انقلاب و خاک کشورشان از جان و خانواده خود گذشتند.

وی بابیان اینکه خانواده‌های شهیدان در خط مقدم انقلاب و ولایت هستند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) شهیدان را به علت بزرگی و ایثارشان امامزادگان عشق نامیدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان بابیان اینکه خانواده شهدا خود سنگر داران انقلاب اسلامی هستند، گفت: هر خانه شهید یک سنگر انقلاب است.

خاتمی بابیان اینکه باید یاد و خاطره شهیدان برای همیشه زنده بماند و تحقق این امر این است که خانواده‌های آنها را احترام و تکریم کنیم، تأکید کرد: نباید فرهنگ ایثار و شهادت در کشور فراموش شود و نسل امروز جنگ و انقلاب را ندیده اند و باید دستاوردهای انقلاب به جوانان به خوبی تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه اقتدار و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران در تمام حوزه‌ها به خاطر جان‌فشانی‌های شهیدان بوده است، ابراز کرد: باید یاد و خاطره شهیدان برای همیشه زنده بماند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه زنجان به فتنه‌های و توطئه‌های دشمن برعلیه نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: آمریکا درصدد این است که در خاورمیانه به ایران آسیب بزند و با فشار روانی و اقتصادی می‌خواهد نسل جوان را به انقلاب بدبین کند.

خاتمی افزود: دشمن توان آسیب نظامی به ایران را ندارد و در حوزه سیاسی ناکام مانده و قافیه را باخته است.

وی بر تداوم برگزاری یادواره شهیدان در استان زنجان تأکید کرد و گفت: تحقق این امر باعث انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *