حمایت از عشایر موجب امنیت غذایی جامعه می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه شورای عشایر شهرستان مهرستان امشب با حضور فرماندار، اعضای شورای اداری، معتمدین و مدیرکل امورعشایر سیستان و بلوچستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

محمد رفیع دهواری، فرماندار مهرستان در این جلسه اظهار داشت: اگر به درستی از جامعه عشایری حمایت نکنیم امنیت غذایی خود را به مخاطره انداخته‌ایم.

وی افزود: در شهرستان مهرستان طبق آخرین آمار ۱۲ هزار نفر جمعیت عشایری در قالب ۲ هزار و ۵۰۰ خانوار با ۸۰ هزار دام سبک که شغل اصلی آنها دامداری است، وجود دارد.

دهواری با اشاره بر اینکه جهت بهبود اشتغال جمیعت عشایری اسکان در چند نکته از شهرستان مهرستان در دستور کار قرار گرفته است، تصریح کرد: ساماندهی فاقدین شناسنامه، برق رسانی، بازگشایی جاده‌های دسترسی، توزیع تانکرهای آبرسانی سیار، توزیع فانوس خورشیدی از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره امور عشایر مهرستان است.

مدیرکل امور عشایر سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه ضمن تشکر از همراهی و همدلی مدیران دستگاه‌های اجرایی گفت: جلسات شورای عشایری یکی از ظرفیت‌های قانونی جهت پیگیری مسائل و مشکلات جامعه عشایری است.

حمید طوقی بیان داشت: باید در راستای ارتقای قابلیت تولید و سلامت و امنیت غذایی گام‌های مؤثری در جهت حمایت و تأمین مایحتاج عشایر برداشته شود.

گفتنی است، در پایان این جلسه از زحمات «محمد صدیق مزارزهی» تقدیر و «نعمت الله کردی کوشه» به عنوان مدیر جدید اداره عشایر مهرستان معرفی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *