حماسه و استقامت زنان و مردان کرد هیچگاه از خاطره ها پاک نمی شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حاج علی اکبری پیش از ظهر امروز در اجلاسیه گرامیداشت شهدای جامعه زنان استان کردستان که در راستای کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان برگزار شد، اظهار داشت: این ملت هواره نشان داده اند که ملتی نیستند که با ایجاد دو شبهه توسط دشمنان نظام در کمقابل آن قرار گیرند و آرمان های امام و شهدا را فراموش کنند.

وی افزود: در این جمع مادرانی هستند که در طول دوران جنگ شش فرزند خود را در راه حفظ و اعتلای نظام تقدیم کرده اند اما امروز هم با وجود تمام مشکلاتی که با آن مواجه هستند باز هم پای آرمان های خود ایستاده اند.

مدرس حوزه و دانشگاه ادامه داد: همین مادران امروز وظیفه تربیت فرزندانی را باز هم به عهده گرفته اند که در آینده باید به عنوان یار امام زمان در کنار ایشان قرار گیرند و اگر لازم باشد باز هم ابایی برای فدا کردن خون و جان فرزندانشان در راه اسلام، نظام و انقلاب ندارند.

حجت الاسلام حاج علی اکبری یادآور شد: امروز باید سبک زندگی شهدا که تقوا و ایمان سرلوحه زندگی آنان بود را به عنوان راه پیش روی خود انتخاب کنیم تا بتوانیم ذره ای هر چند کوچک از جانفشانی های آنان را جبران کنیم.

وی بیان کرد: امروز در هر جا نام شهادت و شهید شدن زنان در زمان انقلاب و جنگ به میان می آید همه ناخودآگاه به یاد شهدای کردستانی می افتند که در طول دوران جنگ از سوی گروهک های مختلف با جنایات بسیاری مواجه شدند و صحنه هایی را دیدند که شاید هیچگاه از خاطرشان پاک نشود.

گفتنی است رونمایی از دو جلد کتاب جیران و نقش زنان در دفاع مقدس و رونمایی از المان شهید ناهیده فاتحی کرجو از جمله برنامه هایی جنبی این اجلاسیه بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *