توسعه حوزه گردشگری سلامت در استان ایلام – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

عبدالمالک شنبه زاده د گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیرو رایزنی‌هایی که استاندار ایلام با کنسولگری ایران در نجف اشرف داشتند، تفاهم نامه هایی با بخش خصوصی عراق در حوزه گردشگری امضاء شده است.

وی گفت: قرار بر این شد از این ظرفیت استفاده شود و تورهای گردشگری سه استان نجف، المثنی و دیوانیه به استان ایلام اعزام و از جاذبه‌های گردشگری استان استفاده کنند.

وی افزود: اولین تور ۴۷ نفره از عراق به استان وارد و به مدت چهار روز و سه شب است که در استان اقامت دارند، این تور از جاذبه‌های مناطق شمالی استان که آب و هوای مطبوع‌تری دارد مانند تنگه ارغوان، جاذبه‌های شهر ایلام، روستاهای شهرستان ایوان و سیروان بازدید می‌کنند.

شنبه زاده بیان داشت: این مهم باعث می‌شود که تورهای بعدی نیز به سرعت بیشتری وارد استان شود.

مدیر کل میراث فرهنگی ایلام عنوان کرد: بخش‌های خصوصی ایران و عراق برای تبادل مسافر باید همکاری بیشتری انجام دهند چراکه هر گردشگری که وارد منطقه می‌شود بین ۸ تا ۱۰ شغل ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: با توجه به وضعیت اقتصادی و بیکاری که وجود دارد به نظر می‌رسد یکی از راه های ایجاد اشتغال و توسعه پایدار بخش گردشگری است که با هزینه کم می‌توان اشتغالزایی زیادی را در این زمینه انجام داد.

وی افزود: تمهیدات خوبی در این زمینه اندیشیده شده و همکاری بسیار خوبی در مرز مهران نیز در حال انجام است، امیدواریم بتوانیم تورهای بیشتری را از عراق وارد استان کنیم.

شنبه زاده بیان داشت: ضمن اینکه در حوزه گردشگری سلامت نیز اتفاقات بسیار خوبی در حال انجام است و بیماران عراق به استان مراجعه و از ظرفیت مراکز درمانی استان به خصوص بیمارستان های تخصصی خوب استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *