تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه لرستان با هیئت ویژه بررسی سیل امضاء شد

به گزارش خبرگزاری مهر، بیست و دومین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور، با حضور رئیس هیئت ویژه بررسی سیل اخیر کشور، استاندار لرستان و رئیس دانشگاه لرستان برگزار شد.

این اجلاس که دو روزه است عصر روز پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، با موضوع بررسی وضعیت استان‌های سیل زده و به میزبانی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و در محل حوزه ریاست دانشگاه لرستان، برگزار شد.

در این اجلاس، تفاهم نامه همکاری علمی، تحقیقاتی و پژوهشی بین هیئت ویژه بررسی سیل اخیر کشور که ریاست آن را رئیس دانشگاه تهران برعهده دارد و دانشگاه لرستان امضا و مبادله شد.

رئیس هیئت ویژه بررسی سیل اخیر کشور در این اجلاس گفت: انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری‌های علمی و تحقیقاتی بین این هیئت با دانشگاه‌های استان‌های سیل زده از جمله دانشگاه لرستان در جهت استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندیهای علمی اعضای هیئت علمی و محققان دانشگاهی برای آسیب شناسی مخاطرات طبیعی و ارائه راهکارها در جهت مقابله با مخاطرات طبیعی است.

محمود نیلی احمدآبادی، تشریح کرد: دانشگاه‌های استان‌های سیل زده باید به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در جهت بازسازی بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده کمک کنند.

وی افزود: زلزله استان کرمانشاه یک تجربه در جهت استفاده از متخصصان و صاحبنظران برای مقابله با مخاطرات طبیعی بود و الان هم در قضیه وقوع سیل استان لرستان بایستی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های محققان و متخصصان استفاده شود.

رئیس هیئت ویژه بررسی سیل اخیر کشور، تصریح کرد: رسالت دانشگاهیان ارائه راه حل‌های علمی برای مقابله با مخاطرات طبیعی است و ارتباط بین دانشگاه‌ها و ادارات و سازمان‌های اجرایی و شهرداری‌ها باید تقویت و بیشتر شود.

گفتنی است در این اجلاس، رؤساهای دانشگاه‌های سطح یک کشور، نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود را درباره راهکارهای مقابله با مخاطرات طبیعی از جمله سیل، بیان کردند.