تعهد اشتغال گلستان ۱۴۸ درصد محقق شد/ کاهش نرخ بیکاری

به گزارش خبرنگار مهر، سعید مازندرانی عصر پنج شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال استان گلستان اظهار کرد: در بخش تسهیلات روستایی ۳۲۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار به استان ابلاغ شد که بیش از ۳۱۳ میلیارد و ۵۰۰ تومان تسهیلات پرداخت شد.

وی با اشاره به جذب ۹۵ درصدی تسهیلات روستایی گلستان، افزود: با پرداخت این تسهیلات به سه هزار و ۹۰۲ طرح برلی ۶ هزار و ۴۴۴ نفر اشتغال ایجاد شد.

مازندرانی با بیان اینکه فقط ۲۶ درصد از این میزان تسهیلات به بانوان پرداخت شده است، ادامه داد: ۵۳ درصد از تسهیلات مربوط به طرح های جدید، ۴۰ درصد به طرح های توسعه ای و هفت درصد به سرمایه در گردش پرداخت شد.

وی با بیان اینکه اعتبار پیش بینی شده اشتغال فراگیر گلستان ۴۲۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان بود که فقط ۶۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان آن جذب شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به کاهش ۲.۴ درصدی نرخ بیکاری و افزایش نیم درصد مشارکت گلستان نسبت به سال گدشته خاطرنشان کرد: سال گدشته ایجاد ۲۰ هزار شغل را تعهد کرده بودیم که ۱۴۸ درصد آن تحقق پیدا کرد و برای بیش از ۲۹ هزار نفر در گلستان اشتغال ایجاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *