تشرف تولیت حرم حضرت زینب(س) به مسجد مقدس جمکران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، هانی مرتضی شامگاه جمعه به مسجد مقدس جمکران مشرف شد و با مسئولین این مکان مقدس دیدار و گفتگو کرد و در جریان فعالیت‌های مسجد مقدس جمکران قرار گرفت.

حجت‌الاسلام یاسین حسین‌آبادی معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران در این دیدار ضمن تأکید بر ارادت و علاقه قلبی ملت ایران و سوریه به یکدیگر با محوریت حضرت زینب سلام‌الله علیها و مقاومت به تشریح جایگاه ویژه مسجد مقدس جمکران در منظر مراجع عظام تقلید مانند آیت‌الله بروجردی، آیت‌الله بهجت، امامین انقلاب و سایر مراجع عظام تقلید و علما پرداخت.

وی همچنین گزارشی از فعالیت‌های فرهنگی مسجد مقدس جمکران در مناسبت‌های مختلف سال ازجمله اعتکاف‌ها، نیمه شعبان و شب‌های احیا پرداخت.

معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با اشاره به حضور بیش از ۲۳ میلیون زائر در سال در این مکان مقدس، از حضور بیش از سه میلیون زائر در مسجد در ایام نیمه شعبان امسال خبر داد.

حسین‌آبادی در این دیدار هم‌افزایی و همکاری مسجد مقدس جمکران با عتبات مقدس و اماکن مذهبی داخل و خارج از کشور را از برنامه‌های این مکان مقدس عنوان و پیشنهاد کرد تا مراسم غبارروبی حرم حضرت زینب (س) توسط خدام مسجد مقدس جمکران به‌عنوان گام اول در جهت توسعه همکاری‌های برگزار شود.

هانی مرتضی تولیت حرم حضرت زینب (س) نیز در این دیدار با اشاره به اینکه کشور ایران دارای سابقه تاریخی بسیار زیاد و دارای زیارتگاه‌های متعدد و فرهنگ غنی و ملتی آزاده است، گفت: کشور سوریه همواره با ایران‌دوست بوده و حتی در جنگ ایران و عراق کشور و دولت سوریه همراه ایران بود چراکه ایران را طرف حق می‌دانست.

وی ادامه داد: متأسفانه در این جنگ جهانی اخیر علیه سوریه کشورهای عربی در کنار دول غربی ایستادند و تنها ایران بود که به ما کمک کرد و ما از ملت ایران تشکر هستیم. البته هنوز جنگ تمام نشده و باید حمایت‌ها ادامه پیدا کند تا جبهه مقاومت با حمایت ایران به پیروزی نهایی دست پیدا کند.

تولیت حرم مطهر حضرت زینب (س) از پیشنهاد همکاری مسجد با این حرم شریف در حوزه‌های فرهنگی و پژوهشی استقبال کرده و از پیشنهاد به حضور خادمان مسجد مقدس جمکران برای غبارروبی حرم زینب کبری (س) استقبال کرد.

در ادامه تولیت مسجد مقدس جمکران با هانی مرتضی به‌صورت تلفنی گفت‌وگو کرد.

تولیت حرم حضرت زینب (س) پس‌ازاین نشست به اعمال عبادی مسجد پرداخت و در خاتمه نیز پرچم گنبد حرم حضرت زینب (س) را به تولیت مسجد مقدس جمکران هدیه داد.