ترویج فرهنگ دینی نیازمند تعامل دستگاه‌های فرهنگی است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام مختار کرمی صبح امروز در حاشیه سفر خود به شهرستان دیواندره و دیدار با فرماندار، امام جمعه و نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تعامل و همکاری دستگاه‌های فرهنگی موجب تقویت فعالیت‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ دینی است و این مهم دستیابی به اهداف مورد نظر مقام معظم رهبری را دوچندان می‌کند.

وی افزود: اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در راستای دستیابی به اهداف دینی و فرهنگی خود در طول سال‌های اخیر با انعقاد تفاهم‌نامه‌های همکاری با ادارات فرهنگی اقدامات گسترده‌ای را در استان انجام داده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان همچنین در ادامه سفر خود به شهرستان دیواندره در همایش بزرگداشت و تکریم مقام شامخ عارف وارسته و مرشد ربانی سید محمد شریف حسینی «باوه شیخ» در دیواندره حضور یافت.

در این همایش ماموستا جلال مرادی امام جمعه دیواندره بر اتحاد میان مسلمانان تأکید کرد و برگزاری مراسمان دینی را لازم و ضروری دانست.

سید مختار هاشمی از سادات استان کردستان نیز در این همایش ضمن اشاره به زندگانی سید محمد شریف حسینی گفت: ایشان فردی عارف و وارسته بودند که زندگی خود را وقف خدمت به مردم کردند.

وی اظهار داشت: زندگی آن بزرگوار در دو کلمه‌ی کوتاه وفا و صفا خلاصه می‌شود، وفا به دوستان و علاقه‌مندان و تعهد، اسلام و احکام عالیه آن و صفا در ارائه خدمت سالم و راستین به اسلام و مسلمین بی‌آنکه کوچک‌ترین توقع و انتظاری داشته باشد یا در پی عنوان و لقبی سیر نماید.

وی بیان کرد: برای جلوگیری از تهاجم فرهنگی و زنده کردن فرهنگ اصیل اسلامی و محلی باید پیشینه خود را فراموش نکنیم و نسل آینده را با پیشینیان و کارهای ماندگاری که برای خدمت به دین و فرهنگ انجام داده‌اند آشنا کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *