بی‌تفاوتی مسئولان نسبت به فضای مجازی مایه تأسف است

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دیدار فرمانده نیروی انتظامی استان قم، به دنبال توضیحاتی که فرماندهان انتظامی درباره حجاب داد، با بیان اینکه امروزه مسئله حجاب از یک موضوع صرفاً مذهبی فراتر رفته و به مسئله سیاسی تبدیل شده است، تصریح کردند: دشمنان و معاندان تمام همت خود را برای شکستن این سد بکار گرفته‌اند و معتقدند اگر بتوانند مسئله حجاب را بشکنند به نظام ضربه وارد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه تنها در حد یک مسئله شرعی نمی‌توان با موضوع حجاب برخورد کرد، گفت: با توجه به سرمایه گذاری همه جانبه دشمن در این زمینه، رفتار و واکنش ما نیز باید برای تقویت مقوله حجاب و عفاف در جامعه قوی باشد.

استاد سطوح عالی حوزه با انتقاد از برخی غفلت و تغافل‌ها و مقایسه نادرست ایران با برخی کشورها دیگر در خصوص موضوع حجاب، اظهار داشت: ما جمهوری اسلامی هستیم نه یک کشور سکولار که با کشورهای سکولار قابل قیاس باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مهم فضای مجازی اشاره کرد و با انتقاد از اظهارات اخیر بعضی از مسئولان کشور در این خصوص گفت: جای تأسف است که نسبت به این موضوع مهم که آمارها نیز به صورت وحشتناک بالا رفتن جرایم فضای مجازی را خبر می‌دهد، بی تفاوتی وجود دارد.

آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: فضای مجازی از نخستین مسئله‌های کشور است که اگر حل نشود آینده تاریک خواهد بود؛ امیدواریم مسئولین این آمار و ارقام وحشتناک را ببینند و توجه کنند در فضای مجازی چه خبر است و چه اتفاقاتی رخ می‌دهد؟

وی ادامه داد: در خبرها آمده بود که روسیه خود را به طور کلی از این شبکه‌ها جدا کرده است و فضای مجازی خاصی برای خود ایجاد کرده‌اند. اگر نمی‌شود چطور اینها توانسته‌اند؟.

این مفسر قرآن کریم ابراز داشت: یکی از مهم‌ترین مسائل کشور همین مسئله فضای مجازی است، باید در این خصوص ریشه‌ای کار کنیم؛ اینکه گفته شود آب از سر گذشته و نمی‌شود کاری کرد، اشتباه بزرگی است.