بهترین گروه سنی برای پیشگیری از وقوع جرم دانش آموزان هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جلسه کمیته علمی اجرایی برنامه نماد استان قزوین در سال ۹۸، پیش از ظهر دوشنبه با حضور اعضاء ائتلاف پروژه برگزار شد.

حجت الاسلام محمد حیدری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در این نشست گفت: اصل پروژه ی نماد در شورای عالی رفاه تصویب شده و به امضاء رئیس جمهور رسیده است و بعد از آن این سند ائتلاف در معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه طراحی و به امضاء ۹ نهاد و اداره در تهران و نیز به امضاء ۴ دانشگاه رسیده است که این برنامه در برنامه توسعه ششم تا سال ۱۴۰۰ اعتبار دارد.

وی در ادامه افزود: برنامه نماد در سال ۹۵ اجرایی شده و در سال ۹۶ در ۶ مدرسه از قزوین و مدارس اجرا شد.

حجت الاسلام حیدری همچنین خاطرنشان کرد: سنین مدرسه مهمترین سن برای اقدامات پیشگیرانه است و امیدوارم با اجرای موثر برنامه نماد بتوانیم در سال های آتی شاهد کاهش جرایم و پرونده های ورودی به محاکم قضایی باشیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به هدف گذاری این نشست اشاره کرد و گفت: هدف بررسی نقاط قوت و قابل بهبود اجرای برنامه در سال ۹۷ و هم اندیشی درخصوص چگونگی رفع موانع در سال جاری است.

وی افزود: برخی از اعضاء عضو ائتلاف وظایف ذاتی خود را بیان کردند درصورتی که این دستگاه ها نباید وظایف خود را به حساب نماد بگذارند و باید برای برنامه نماد حساب جداگانه در نظر بگیرند.

در پایان مصوبات این کمیته و مهلت اجرای این مصوبات معین شد.