بسیاری از مسائل کشور به تحریم ها ارتباط ندارد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت بعدازظهر پنجشنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه خراسان رضوی که در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: تحریم مشکلاتی را در بخش های مختلف به وجود آورده است اما بسیاری از مسائل به تحریم ها ارتباط ندارد و با برنامه ریزی دقیق می توان توسعه و پیشرفت کشور را رقم زد.

وی افزود: برای ایجاد شغل در کشور تسهیلات خوبی برای هر استان در در قالب برنامه جامع اشتغال زایی کشور، پیش بینی شده است تا زمینه ایجاد فرصت های شغلی جدید فراهم شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی، مبلغ یک میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید برداشت شده است.

نوبخت گفت: تفاهم نامه های مربوط به ایجاد ۹۸۳ هزار و ۹۳۰ فرصت شغلی در کشور به صورت جداگانه با هر یک از وزیران دولت به امضا رسیده و به عنوان پیش پرداخت ۲۰ درصد از مبالغ پیش بینی شده در تفاهم نامه ها، تخصیص پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: سهم خراسان رضوی از تسهیلات و یارانه اشتغال زایی در سال جاری ۲,۸۳۹ میلیارد تومان است که از این مبلغ، ۱۰۱ میلیارد تومان یارانه و ۱۱۰ میلیارد تومان اعتبار بلاعوضبوده و انتظار می رود با این مبالغ ۴۶ هزار و ۵۳۱ فرصت شغلی در این استان ایجاد شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه در ادامه با اشاره به سفرهای خود به استان های مختلف اظهارکرد: من به صورت هدفمند به استان ها سفر می کنم تا مدیران استانی و محلی را با سهم شان از تسهیلات پیش بینی شده آشنا کنم و زمینه مطالبه گری از وزارتخانه ها فراهم شود.

این خبر تکمیل می شود…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *