«بزرگراه پرومته» به سلوک رسید/ «نقاشی از نوع ایمان» در سایه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که همزمانی تعطیلات نیمه خرداد با عید سعید فطر فرصت خوبی برای افتتاح نمایشگاه‌های هنری در گالری‌ها به حساب می‌آمد اما گالری‌های پایتخت تعداد اندکی افتتاحیه داشتند و نمایشگاه‌های پیشین خود را ادامه دادند که از جمله آنها می‌توان به نمایشگاه انفرادی ناهید آرین با عنوان «عجایب المخلوقات» در گالری اعتماد نگارستان، نمایشگاه انفرادی نقاشی ایوب امدادیان با عنوان «نقاشی‌های دیده نشده دهه ۵۰» در گالری هور، نمایشگاه آثار علی خطایی هنرمند مجسمه ساز با عنوان «کرسی خط» در گالری زیرزمین دستان و نمایشگاه آثار نقاشی جواد مدرسی با عنوان «ناسازه ۲» در گالری اثر اشاره کرد.

با این حال تعدادی افتتاحیه نمایشگاه‌های هنری هم امروز جمعه ۱۷ خرداد ماه برگزار خواهد شد که تعدادی از آنها را در زیر می‌خوانید.

گالری سلوک

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های رضا رزم با عنوان «بزرگراه پرومته» با گردآوری مژده طالشیان از روز جمعه ۱۷ خرداد ماه در گالری سلوک به نشانی خیابان فرشته، خیابان تختی، کوچه یکم، پلاک ۱ گشایش می‌یابد و تا ۲۸ خرداد ادامه خواهد داشت.

گالری سایه

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های منصور نصرت نظامی با عنوان «نقاشی از نوع ایمان» جمعه ۱۷ خرداد ماه در گالری سایه واقع در خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۲۱ افتتاح می‌شود و تا ۲۹ خرداد ماه ادامه خواهد داشت.

منصور نصرت نظامی متولد سال ۱۳۳۳ در تهران نقاش و هنرمند معاصر و دانش آموخته آکادمی هنرهای زیبای شهر نورنبرگ آلمان است. وی هنر را در عرصه‌های گوناگون از جمله نقاشی و حجم و طراحی پارچه و مد آزموده است. در عرصه نقاشی با گذراندن تجارب مختلف هنری سرانجام به سبک ناب و پالوده خویش دست یافت. نقطه عطف این سبک استفاده از بافت به خصوص بامبو و پارچه در تابلوها برای نشان دادن دیالوگ خاص مابین احساسات سرکوب شده انسان مدرن و اثر هنری است.

گالری گلستان

گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴، روز جمعه ۱۷ خرداد ماه میزبان عکس‌های حسام درویش‌پور است. این نمایشگاه تا ۲۲ خرداد ماه برپا خواهد بود.

گالری هفت ثمر

نمایشگاه گروهی نقاشی متشکل از آثار عاطفه حسینی، سارا صبوحی، شهلا صفارزادگان، صدیقه صفارزادگان، صباح میاحی منش، میترامبین زاده و جیران مهدوی ۱۷ خرداد ماه برپا می‌شود. گالری هفت‌ثمر در خیابان مطهری، کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ قرار دارد.

گالری انتظامی

نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های آرزو نظری با عنوان «سرزمین من ایران» از جمعه ۱۷ خردادماه در گالری انتظامی به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از مطهری، روبروی فروشگاه اتکا پلاک ۶.۸ طبقه دو واحد ۵ آغاز به کار می‌کند.

گالری نگر

نمایشگاه انفرادی نقاشی کریم اسکندری با عنوان «تن‌نامه» جمعه ۱۷ خرداد ماه در گالری نگر به نشانی خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام گشایش می‌یابد. این نمایشگاه تا چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *