برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات سراسری قرآن کریم در لرستان – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، تقی دریکوندی از آغاز برگزاری مرحله شهرستانی چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در لرستان از ۲۲ خرداد ماه خبر داد و گفت: این مسابقات در چهار شهرستان خرم آباد، بروجرد، الیگودرز و نورآباد برگزار می شود.

وی تصریح کرد: این مسابقات در بروجرد روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ویژه خواهران و پنج شنبه ۲۳ خرداد ویژه برادران، در الیگودرز روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ویژه برادران و پنج شنبه ۲۳ خرداد ویژه خواهران، در نورآباد روز چهارشنبه ۲۲ خرداد ویژه برادران و پنج شنبه ۲۳ خرداد ویژه خواهران، در خرم آباد روز چهارشنبه ۲۹ خرداد ویژه خواهران و پنج شنبه ۳۰ خرداد ویژه برادران خواهد بود.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان افزود: این مسابقات در شهرستان بروجرد در حسینیه امامزاده قاسم (ع) واقع در خیابان ۱۷ شهریور، در الیگودرز در کانون یاس نبوی واقع در خیابان طالقانی شمالی، در نورآباد در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و در خرم آباد در حسینیه حبیب بن مظاهر برگزار خواهد شد.

دریکوندی با اشاره به رقابت ۲۰۰ نفر شرکت کننده زن و مرد در این مرحله از مسابقات گفت: شرکت کنندگان در رشته های حفظ ۵، ۱۰ و ۲۰ جزء و کل قرآن، قرائت، ترتیل، اذان، دعاخوانی، همخوانی و مدیحه سرایی به رقابت با یکدیگر می پردازند.

وی به ادغام مسابقات برخی شهرستان ها عنوان کرد: به دلیل پایین بودن ثبت نام برخی از شهرستان ها متسابقین دورود در بروجرد، متسابقین ازنا در الیگودرز، الشتر در نورآباد و کوهدشت و پلدختر نیز در خرم آباد به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

رئیس اداره قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه لرستان با اشاره به راهیابی نفرات برتر به مسابقات استانی گفت: مرحله استانی این مسابقات در هفته اول تیرماه در خرم آباد و در حسینیه حبیب بن مظاهر برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *