بازگشت ایران به بازی با پیروزی در ست سوم برابر برزیل – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، شاگردان ایگور کولاکوویچ که با کسب نتایج قابل قبول در مرحله مقدماتی و قرار گرفتن در رده دوم جدول رده بندی، امیدها برای قرار گرفتن روی سکو را افزایش داده بودند، روز جمعه در نخستین دیدار مرحله نهایی که به میزبانی شیکاگو آمریکا برگزار می‌شود، برابر لهستان ۳ بر یک شکست خورد.

ملی پوشان ایران برای صعود به مرحله نیمه نهایی و قرار گرفتن روی سکو بامداد امروز شنبه به مصاف تیم قدرتمند و عنوان دار برزیل رفتند.

ست اول؛ ایرن ۲۰ – برزیل ۲۵

جدال حساس دو تیم در شرایطی آغاز شد که هر دو تیم با شکست برابر لهستان شانس صعود خود به نیمه نهایی را در پیروزی در این دیدار جستجو می‌کردند و به همین خاطر بازی از حساسیت بالایی برخوردار بود. شاید به همین خاطر بود که دو تیم تا امتیاز ۵ مساوی با یکدیگر پیش رفتند اما از این امتیاز به بعد برزیل فاصله زیادی با ایران گرفت.

طلایی پوشان برزیل که از تجربه بالایی برخوردار بودند از ناهماهنگی و بهم ریختگی ایران در دقایقی از ست نخست استفاده کردند و ۱۵ بر ۹ پیش افتادند اما در ادامه ایران شرایط بهتری پیدا کرد و با گرفتن چند امتیاز پیاپی خود را به حریف نزدیک کرد و وقت دوم استراحت فنی ۱۶ بر ۱۴ به سود برزیل به پایان رسید.

در ادامه ایران تلاش کرد فاصله را با حریف کم کند و تا امتیاز ۱۹ بر ۱۸ هم پیش رفت اما در امتیازات پایانی بازهم این برزیل بود که بهتر عمل کرد و با فاصله گرفتن از ایران ست نخست را ۲۵ بر ۲۰ به سود خود خاتمه داد.

ست دوم؛ ایران ۲۳ – برزیل ۲۵

ملی پوشان ایران ست دوم را هم مانند دست نخست با رقابتی نزدیک آغاز کردند و پا به پای برزیل پیش رفتند اما از امتیاز ۵ به بعد کمی عقب افتادند و حریف وقت اول استراحت فنی را برد. با این حال در ادامه شاگردان ایگور پا پس نکشیدند و برخلاف ست اول اجازه ندادند فاصله زیاد شود.

بازیکنان ایران برای نخستین بار در این ست در امتیاز ۱۵ از حریف پیش افتادند اما بازهم این برزیل بود که وقت استراحت فنی دوم را به سود خود خاتمه داد. اما رقابت نزدیک در شروع بازی ادامه پیدا کرد و ایران ۱۷ بر ۱۶ از حریف پیش افتاد.

در ادامه کار برای دو تیم نزدیک پیش رفت و حتی ایران دو امتیاز هم از حریف پیش افتاد و زودتر به امتیاز ۲۱ رسید اما بازهم این برزیل بود که به امتیاز ۲۵ رسید و ست دوم را هم ۲۵ بر ۲۳ به سود خود خاتمه داد تا در آستانه پیروزی قرار بگیرد.

ست سوم؛ ایران ۲۶ – برزیل ۲۴ 

ایران ست سوم را با تمرکز و قدرت بیشتری آغاز کرد و در دفاع روی تور نیز به مراتب بهتر از دو ست اول عمل کرد و توانست در طول ست سوم برتری برابر برزیل را حفظ کند. ملی پوشان کشورمان که در این ست از حریف پیش افتاده بودند این برتری را با ۲۱ بر ۱۸ حفظ کردند و تلاش برزیلی ها هم نتوانست مقابل انگیزه انها برای بازگشت به بازی بایستد. 

شاگردان کولاکوویچ که آخرین شانس خود برای رسیدن به نیمه نهایی را در پیروزی برابر حریف نامدار می دیدند در ادامه اسیر حملات دقیق و قدرتمند برزیل شدند و چند امتیاز پیاپی را از دست دادند تا حریف این فرصت را پیدا کند که در امتیاز ۲۲ کار را به تساوی بکشاند. این در حالی بود که ایران سه امتیاز از حریف پیش افتاده بود. 

سه امتیاز پایانی در اوج حساسیت پیگیری شد که ابتدا ایران پیش افتاد اما برزیل کار را به تساوی کشاند. ایران با رسیدن به امتیاز ۲۴ در آستانه پیروزی در این ست قرار گرفت اما حریف پا پس نکشید و دو تیم در این امتیاز مساوی به کار ادامه دادند که ایران بازهم پیش افتاد و در امتیاز پایانی کار به ویدئوچک رسید که داور رای به ایران داد تا ملی پوشان کشورمان این ست را ۲۶ بر ۲۴ ببرند و کار به ست چهارم کشیده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *