بارش‌های رگباری پراکنده در استان اصفهان پیش‌بینی می‌شود/کاهش دما – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

حجت الله علی عسگریان در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر شرایط جوی نسبتاً ناپایدار بر روی استان طی دو روز آینده است.

وی افزود: بر این اساس وضعیت جوی در اکثر مناطق استان اصفهان در ساعات بعدازظهر به شکل افزایش ابر، گاهی وزش باد نسبتاً شدید تا شدید، تندباد لحظه‌ای در مناطق شرقی همراه با گردوخاک پیش بینی می‌شود ضمن اینکه شاهد بارش‌های رگباری پراکنده، گاهی همراه با رعد و برق به ویژه در مناطق غرب، جنوب و شمال استان اصفهان هستیم.

دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان ۱ تا ۲ درجه کاهش خواهد داشت

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده در اکثر مناطق استان ۱ تا ۲ درجه کاهش خواهد داشت، گفت: روز یکشنبه در شهر اصفهان هوایی صاف، در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید تا شدید و رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه نیز در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید و رگبار پراکنده هستیم و روز سه شنبه شاهد هوایی صاف، در بعدازظهر افزایش ابر و وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود.

هوای اصفهان طی ۴ روز آینده سالم است

کارشناس مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان در ارتباط با پیش بینی کیفیت هوای شهر اصفهان گفت: به سبب وجود ناپایداری‌های جوی طی چهار روز آینده، کیفیت هوا در شرایط سالم انتظار می‌رود.

گفتنی است بر اساس توصیه‌های هواشناسی کشاورزی در مناطق مرکزی استان نسبت به انجام آخرین آبیاری مزارع گندم اقدام شود و باغداران مناطق مرکزی استان (فلاورجان، خمینی شهر و نجف آباد) نسبت به مبارزه با کنه تارعنکبوتی درختان میوه، نسل دوم شپشک واوی سیب و نسل دوم کرم سیب با سموم مناسب توصیه شده اقدام نمایند.

کشاورزان مناطق سردسیر اصفهان در خصوص کشت سیب زمینی تسریع به عمل آورند

همچنین کشاورزان توصیه می‌شود با توجه به افزایش درجه حرارت هوا نسبت به تنظیم دور آبیاری مزارع کلزا و باغات اقدام نمایند و به کشاورزان مناطق سردسیر استان اصفهان توصیه می‌شود در خصوص کشت سیب زمینی تسریع به عمل آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *