ایستادگی در برابر کفار و غاصبان موجب عزت امت اسلامی می‌شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید مهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در زمینه اینکه امت اسلامی در برابر کفار ایستاده و نسبت به همدیگر نرم باشند اظهار داشت: این اصل باید توسط سران و بزرگان ممالک اسلامی مورد توجه باشد.

وی با تاکید بر اینکه اتحاد با همدیگر و مقابله با زیاده خواهی‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی از جمله شاخصه‌های عمل به این سفارش قرآنی است افزود: برای داشتن عزت باید به همکاری و کمک به همدیگر توجه کنیم و مسلمانان از همراهی با دشمنان پرهیز کنند.

امام جمعه ارومیه در ادامه گفت: با استقامت ما دشمن در حال اضمحلال است و بر اساس گفته خودشان اکنون یک هفتم ملتشان گرسنه هستند و با بدهی کلان مالی مواجه هستند. بنابراین به سادگی می‌توان به این نکته دست یافت که نابودی دشمنان دور نیست.

حجت الاسلام قریشی خاطرنشان کرد: برخلاف دشمنان و در راس آن‌ها آمریکا، هرروز در حال پیشرفت و اقتدار در عرصه‌های مختلف هستیم و با تلاش و مقاومت مردم و یاری الهی در مسیر عزت و موفقیت پیروز خواهیم شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تبریک سالگرد انتخاب آیت الله سید علی خامنه ای به رهبری انقلاب اسلامی از سوی خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: در این مدت، ایران اسلامی همواره مسیر پیشرفت را طی کرده و به بسیاری از آرمان‌های خود دست یافته است.

امام جمعه ارومیه با بیان اینکه اقتدار، تقوا، تسلط به روایات و آیات قرآن کریم، توجه به مسائل سیاسی و تجزیه تحلیل دقیق آنها از جمله مهمترین ویژگی‌های مقام معظم رهبری به شمار می‌رود عنوان کرد: بر همه ما مردم ایران وظیفه است که قدر این نعمت بزرگ و ذخیره الهی را بدانیم و ضمن اطاعت از فرمایشات معظم له، برای طول عمر مقام معظم رهبری همواره دعا کنیم.

حجت الاسلام قریشی در ادامه خطبه های نماز جمعه ارومیه ادامه داد: برگزاری موفقیت آمیز جمع‌خوانی قرآن کریم در ارومیه و ختم بیش از ۳۸ هزار مرتبه قرآن در طول این ماه نشان داد که معنویت در جامعه جاری است و این وظیفه مسئولان است که در غیر از ماه رمضان حفظ کنند.

وی با بیان اینکه ختم حدود ۴۰ هزار قرآن کریم در آئین جمع خوانی رمضانی در ارومیه نشان دهنده حضور پرشور مردم در این آئین الهی بود اضافه کرد: آئین جمع خوانی قرآن کریم مختص ماه مبارک رمضان نیست و می‌توان آن را در دیگر ماه‌های سال نیز برگزار کرد و از فیوضات معنوی آن بهره برد.

حجت‌الاسلام قریشی، ادامه مسیر احسان، معنویت و حضور پرشور در مراسمات دینی را نیاز امروز جامعه دانست و تاکید کرد: رمضان موتور محرکه برای دوری از شهوت، دنیاپرستی و ارتقای معنویت در جامعه است بنابراین بایدبه دنبال حفظ معنویت کسب شده در این ماه باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *