امنیت نماز عید فطر برادران اهل سنت به خوبی تامین شد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس در صفحه شخصی‌اش در توئیتر خبری مبنی بر جلوگیری پلیس از برگزاری نماز عید سعید فطر توسط اهل سنت زد که کاربران فضای مجازی نسبت به این خبر واکنش‌های بسیاری را نشان دادند.

بعد از انتشار این خبر و ایجاد حساسیت در بین کاربران فضای مجازی، خبرنگار مهر صحت و سقم این خبر را از پلیس پایتخت پیگیری کرد.

در همین راستا مرکز اطلاع رسانی پلیس پایتخت به خبرگزاری مهر اعلام کرد: نیروی انتظامی امنیت تمامی مراسم نماز عید سعید فطر که در چهارچوب قانون برگزار می‌شود را تأمین می‌کند. و برای مأموران ما فرقی ندارد که نمازگزاران شیعه یا اهل سنت هستند.

نماز عید سعید فطر در شش نقطه تهران برای اهل سنت برگزار شد

همچنین عیسی فرهادی فرماندار تهران در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها با تاکید بر رد اعمال هرگونه محدودیت برای برگزاری نماز عید سعید فطر توسط اهل سنت در شهر تهران اظهار کرد: انتشار برخی اخبار مبنی بر اعمال محدودیت جهت برگزاری نماز عید فطر برای برادران اهل سنت از اساس کذب است و امسال همچون سال‌های گذشته این نماز برای اهل سنت در شش نقطه برگزار شد.

وی افزود: میدان صادقیه، خلیج فارس، یافت آباد، نعمت آباد، برنامه و بودجه جنوبی، فرجام و رسالت از نقاطی بودند که نماز عید فطر برای اهل سنت برگزار شد البته در هر نقطه دیگری از شهر هم اگر برگزار می‌شد، ممانعتی نمی‌شد. منتها در این نقاط هماهنگی‌های انتظامی، خدماتی و ترافیکی برای ایجاد نظم و امنیت مراسم و راحتی تردد انجام شده بود.

فرماندار تهران ادامه داد: نماز عید فطر در سفارتخانه‌های افغانستان و پاکستان نیز برای افغانستانی‌ها و پاکستانی‌ها برگزار شد که برای این مراسم نیز تأمین امنیت و تمهیداتی برای تسهیل تردد انجام شد و همانند سال‌های قبل بدون هیچ حاشیه‌ای این نماز برگزار شد. در حقیقت باید از نیروی انتظامی از جمله پلیس راهور و … برای همکاری جهت برگزاری باشکوه این نماز قدردانی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *