اعتبارات حوزه اشتغال کمیته امداد ۳ برابر افزایش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا پورابراهیمی عصر سه شنبه در دیدار رئیس کمیته امداد کشور با استاندار کرمان بیان داشت: برای اولین بار در کشور اعتبارات حوزه اشتغال کمیته امداد سه برابر افزایش پیدا کرده و رشد ۳۰۰ درصدی داشته است که این به دلیل عملکرد خوب کمیته امداد است.

وی افزود: نیروگاه خورشیدی مدل بسیار خوبی برای استان کرمان بوده و این مطلب را می‌رساند که کرمان قابلیت لازم برای تبدیل شدن به پایلوت ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در کشور را دارد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر ۷۰۰ میلیون گاه خورشیدی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد در استان کرمان ایجاد شده و همچنین ۵۲۰ نیروگاه خورشیدی در استان آماده افتتاح است.

پورابراهیمی تصریح کرد: بر اساس قانون آن دسته از افرادی که تحت پوشش کمیته امداد در سال‌های ۹۶ یا ۹۵ بودند باید سهام عدالت آنها آزاد می‌شد و بر همین اساس بعد از ۱۰ سال مالکیت قطعی دارندگان سهام عدالت محرز است و به زودی نشست مشترکی با آقای فتاح و وزیر اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس در همین ارتباط خواهیم داشت که در این زمینه استان کرمان در اولویت پرداخت باید قرار گیرد.

همچنین در این جلسه یحیی صادقی مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: در سال گذشته ۱۱۷ درصد تسهیلات اشتغال توسط کمیته امداد استان جذب شده است.

وی افزود: استاندار کرمان به همراه مدیران از برخی خانواده‌های مددجویان بازدید کردند و قرار است با همکاری ایشان از یک هزار خانواده سرکشی شود و به آنها کمک کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمان گفت: مدیران استانی به خوبی برای توانمندسازی و حمایت از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد وارد صحنه شده‌اند و قرار است در ماه مبارک رمضان در خصوص کمک به این افراد ویژه کار کنیم.