اختیارات استان ها دراعطای تسهیلات رونق تولید به صنایع افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری‬ مهر، ‬محمدرضا حاجی پور اظهار داشت: امسال تاکنون ۷۰ واحد صنعتی در نقاط مختلف این استان برای دریافت تسهیلات رونق تولید در سه بخش سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و بازسازی و ‏نوسازی صنایع‬ در سامانه بهین یاب نام نویسی کرده اند.

وی افزود: سامانه بهین یاب از ابتدای امسال فعال است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به این سامانه نوع درخواست و میزان تسهیلات مورد نیاز خود را ثبت کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان کرد: درخواست‌های متقاضیان در کارگروه استانی مورد ارزیابی قرار گرفته و پس از ابلاغ اعتبارات به بانک‌های عامل، پرونده‌ها به بانک‌ها ارسال می‌شود.

حاجی پور اظهار داشت: براساس تصمیمات جدید، این اختیار به استان‌ها تفویض شده که اگر واحدی بیش از ‏سقف تعیین شده تسهیلات درخواست کرد پس از بررسی در کارگروه، ‏این میزان تسهیلات برای واحد منظور شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اضافه کرد: سال گذشته ۱۳ هزار و ۷۷ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به بیش از یک هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی پرداخت شد که از مجموع تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی استان مرکزی، هشت هزار و ۵۵ میلیارد ریال از محل منابع داخلی بانک‌ها و مابقی نیز از محل تسهیلات رونق تولید به متقاضیان پرداخت شد.

وی اضافه کرد: از ۱۳ هزار و ۷۷ میلیارد ریال تسهیلات این استان، چهار هزار و ۲۴۷ میلیارد ریال در بخش سرمایه در گردش صنعت، ۳۱ میلیارد ریال در بخش سرمایه ثابت صنعت و ۱۴۲ میلیارد ریال نیز در بخش بازسازی و نوسازی واحدهای تولیدی پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *