آموزش وردپرس – تنظیمات نوشتن

تنظیمات نوشتن شامل تنظیماتی برای شخصی سازی نحوء نوشتن در وردپرس می باشد. این تنظیمات دارای ویژگی های برای اضافه کردن و ویرایش نوشته ها، صفحات، حالت نوشته ها و نحوء انتشار، ارسال نوشته ها با ایمیل و … می شوند.

مراحل زیر نحوء دسترسی به بخش تنظیمات نوشتن را آموزش می دهد:

مرحله ۱ – بر روی دکمه تنظیمات > تنظیمات نوشتن کلیک کنید.

مرحله ۲ – صفحه تنظیمات نوشتن به صورتی که در شکل زیر مشاهده می کنید به نمایش در می آید.

 

در زیر تک تک فیلد های این بخش را توضیح خواهیم داد.

فرمت ها – این بخش دارای دو حالت مختلف برای تجربه بهتر در نوشتن می باشد.

بخش اول شکلک هایی مثل 🙂 و :-Pو تمامی شکلک های کاراکتری را به حالت گرافیکی تبدیل می کند.

بخش دوم صفحات XHTML نامعتبر را به صورت خودکار با XHTML سالم تعویض می کند.

دسته بندی پیشفرض نوشته ها – در این بخش می توانید یک دسته بندی خاص را به عنوان حالت پیشفرض انتخاب نمایید، همچنین شما می توانید این بخش را به صورت بدون دسته بندی رها کنید.

ساختار پیشفرض نوشته ها – این بخش توسط قالب ها انتخاب می شود و می توانید ساختار هر نوشته را تغییر یا یک حالت مختلف و خاص برای خود ایجاد نمایید.

ایجاد نوشته بر اساس ایمیل – این گزینه از یک آدرس ایمیل برای ساخت و انتشار ایمیل ها استفاده می کند. برای استفاده از این بخش، باید یک آدرس ایمیل را با دسترسی POP3 ساخته و هر ایمیلی که به این آدرس ارسال شود به عنوان یک نوشته در نظر گرفته می شود.

سرور ایمیل – این بخش به شما اجازه می دهد تا ایمیل هایی که از طرف وردپرس برای شما ارسال می شود را ذخیره و یا بازیابی نمایید. برای استفاده از این بخش،باید یک سرور ایمیل سازگار با سیستم POP3 را در اختیار داشته باشید و آدرس آن را در این بخش وارد نمایید.

نام کاربری – برای ایجاد نوشته ها، وردپرس نیاز به یک ایمیل شخصی دارد، شما باید یک آدرس ایمیل سری را در این بخش وارد نمایید به این جهت که اسپمر ها این آدرس را به وب سایت های خود هدایت نکنند.رمز عبور – رمز عبور آدرس ایمیلی که در بالا وارد نموده اید را در این فیلد بنویسید.

دسته بندی پیشفرض ایمیل – این بخش به شما اجازه می دهد تا برای نوشته هایی که از طریق ایمیل ارسال می شوند یک دسته بندی پیشفرض انتخاب نمایید.

برزو رسانی سرویس – وقتی شما یک نوشته را منتشر می کنید، وردپرس به صورت اتوماتیک یک اعلان را به سرویس بروز رسان ارسال می کند. در کادر زیر می توانید این سرور را مشاهده نمایید.

مرحله ۳ – پس از تغییر دادن بخش های مختلف، با کلیک بر روی دکمه ذخیره، این تنظیمات را ذخیره نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *